Zencefil Yağı ve Üzüm Çekirdeği ile Saç Bakımı | Mavibayan.com

Zencefil Yağı ve Üzüm Çekirdeği ile Saç Bakımı
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.127 kez görüntülendi

Zencefil Yağı ve Üzüm Çekirdeği ile Saç Bakımı

Merhaba bayanlar! Uzun, parlak, bakımlı ve sağlıklı saçlar bütün herkesin dikkatini çeker. Sağlıklı saçlarınız yok ise çevredeki güzel saçları olan bütün bayanları kıskanıyor olabilirsiniz. Kıskanmayın, çünkü sizin saçlarınızda aynı şekilde güzel olabilir. Saçlarınıza ne kadar iyi davranırsanız onlarda size o oranda karşılık verecektir. Eğer güzel saçlara sahip olmak istiyorsanız saçlarınıza özen göstermelisiniz. Tararken, yıkarken, saçınızı toplarken bile saçlarınıza dikkatli davranmalısınız. Biraz bakımla güzel olmayacak saç yoktur. Öncelikle doğallık çok önemlidir. İşe yaramayan kremlerle bir sürü para ve vakit harcamayın. Kolaylıkla elde edebileceğiniz malzemelerle saçınıza bakım yapabilirsiniz. Ayrıca; maşa, düzleştirici gibi saçınıza zarar verecek şeyleri sürekli kullanmaktan vazgeçin. Sürekli saçınıza boya yapmayın. Bu tip şeyler saçınıza zarar verir. Hiç yapmayın demiyoruz tabi ki. Fakat unutmayın, her şeye bir sınır koymalısınız.

Uykusuzluk, üzüntü, köklerin yeterince beslenememesi, güneş ve rüzgar gibi etkenler saçı mahvediyor. Tabloya dikkat çekmeyi sağlayan çerçevedir, saçlarımızda yüzümüzün çerçevesi. Saçınıza iyi bakın.

Zencefil Yağı ve Kökü

Bir çorba kaşığı zencefil yağı ile yatmadan önce saçınızın köklerine masaj yapın ve gece boyunca bırakın. Zencefil yağındaki asitler, ince telli saçları onarır. Saç seyrelmesi, dökülmesi ve kepek sorunlarında zencefil yağı kullanılabilir. Jojoba ve avokado yağları ile karıştırarak da bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Üç tane zencefil kökünü blendıra yerleştirin, üzerine su koyun. Kökler ince hamur haline gelene kadar karıştırın. Karışımın suyunu iyice süzün. Kafa derisine doğrudan suyu uygulayın. 10 dakika kadar beklettikten sonra saçınızı yıkayın.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm çekirdeği yağı ile yapılan masaj saçın uzamasını hızlandırır. Bu yağla kafa derisinin üzerine parmaklarınızla masaj yapın. Bir saat kadar saçınızda bekletin, ardından yıkayın. En iyi sonucu almak için işlemi haftada 2-3 gece yapın. Elma sirkesi ile saçların durulanması saçın uzamasını hızlandırır. Duşta saçınızı şampuanlayıp, yıkadıktan sonra saçınızın diplerine elma sirkesi sürün. 10 dakika bekledikten sonra tekrar şampuanlayıp durulayın.

Zencefil Yağı ve Üzüm Çekirdeği ile Saç Bakımı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz