Yeşil Kahve | Mavibayan.com

Yeşil Kahve
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.018 kez görüntülendi

Yeşil Kahve

Merhaba hanımlar! Yazın yaklaşmasıyla herkesi bir kilo verme telaşı sardı. Etrafınıza baktığınız zaman diyet yapan birçok kişiyi görebilirsiniz. Hatta sizde diyet yapıyor olabilirsiniz. Kilo vermek için günümüze kadar insanların önüne işe yarayan ya da yaramayan birçok fırsat sunuldu. Bu senenin zayıflama trendi ise yeşil kahve. Yeşil kahveyi mutlaka duymuşsunuzdur. Son zamanlarda haberlerde bile yerini alan yeşil kahveyi eğer zayıflamak istiyorsanız mutlaka bir deneyin.

Yeşil kahve doğal olmasının yanı sıra zayıflatıyor. Mehmet Öz’ün “Yeşil kahve zayıflatıyor.” açıklamasından sonra kilo vermek isteyen birçok insan Brezilya’da üretilen yeşil kahveye yöneldi. Daha şimdiden çok sayıda aktar yeşil kahve satın almaya başladı. Yeşil kahve Rubiaceae ailesinin Coffea cinsinden 5 metre büyüyebilen bir ağaçtır. Normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmez bu nedenle faydalarını kaybetmez. Yeşil kahve çekirdekleri kilo kaybında ve yağ yakımında oldukça etkilidir. Metabolizmayı hızlandıran ve kalori harcama oranını artıran yeşil kahve diyet ve sporun yanında oldukça etkili.

İnsan sağlığı için önemi olan ve zayıflamaya yardımcı olan yeşil kahve Türkiye’ye daha yeni girmiş bir içecektir. İçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır ve bu sayede zayıflamaya yardımcı olur. Bazal metabolizmayı ve kalori yakımını hızlandırır. Çok yüksek antioksidan etkisi vardır. Kişiye enerji verir, yorgunluğa ve halsizliğe iyi gelir. Şeker hastalığı azaltıcı etkisi vardır. Yüksek tansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardır.

Yeşil kahvenin hazırlanışı oldukça pratik ve kolaydır. Yaklaşık 1 yemek kaşığı kahve cezveye konur. Ardından 180 mililitre sıcak su üzerine eklenir ve 4 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Sıcak olarak servis yapılır.

Çok fazla yeşil kahve tüketimi vücutta su tutulmasına sebep olabilir. Bu nedenle yeşil kahve tüketilen günlerde 1.5-2 litre su tüketilmesi gerekmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz