Yaz Çiçekleri

6 yıl önce
2.252 kez görüntülendi

Sponsor Bağlantı Yaz Çiçekleri

Merhaba hanımlar! Yaz geliyor. Eğer bakmayı sevdiğiniz bir bahçeniz ya da çiçeklerle süslemeyi sevdiğiniz bir balkonunuz varsa çok şanslısınız. Çiçekler o güzel renkleriyle insanları kendilerine çekiyor. Çoğu insan kesinlikle bir çiçekçinin yanından geçerken hayran hayran çiçeklere bakıyordur. Çiçek ekmeye yeni başlıyorsanız hangi çiçeğin hangi mevsimde yetişeceğini iyi bilmek lazım. Tabi ki sadece mevsim değil, çiçeklerin ne kadar su ne kadar ışık istediği de çok önemlidir. Eğer çiçek ekmeyi düşünüyorsanız mutlaka böyle şeyleri dikkate almanız gerekir.

Begonya

Bazı türleri tohumla, bazı türleri yumruyla yetiştirilen begonyalar, rutubetli, serin ve geçirgen topraklar için idealdir. Üstelik yaz boyunca çiçekli kalır. Yarı gölge ve güneşli alanları severler. Yapraklarına ve çiçeklerine dikkat ederek sulama yapmalısınız. Peyzaj uygulamalarında ağaç ve çalı gruplarının önünde kullanılabilir. Aynı zamanda bordür bitkisi olarak tercih edilebilir.

Bodrum Papatyası

Yaz boyunca açan, beyaz, pembe, mor, turuncu ve sarı çiçekleriyle gözlerimizin her yerde aradığı renkleri bize cömertçe sunar. Süzek, geçirgen bahçe topraklarını sever. Bahçenizin rüzgara karşı korunaklı ve güneşli alanlarını bu çiçeklerle kaplayabilirsiniz. Toprağının kurumasına izin vermemeli ve gün aşırı sulamalısınız.

Cennet Kuşu Çalısı

Son derece dekoratif şık bir ağaç türüdür. Temmuz ve ağustos ayları boyunca çiçekleri ile dikkat çeker. Çiçek soğuğa karşı çok hassastır. Bahçenize ekmek isterseniz bahçenizin güney kısmına güneş alan yerine ekebilirsiniz. Humuslu ve hafif geçirgen bahçe topraklarını çok sever.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz