Yararlı Baharatlar | Mavibayan.com

Yararlı Baharatlar
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
893 kez görüntülendi

Yararlı Baharatlar

Merhaba bayanlar! Her gün kullandığınız vitamin gibi şeylerden daha çok yarar sağlayacak bir şey varsa o da baharatlardır. Baharatların iyileştirici etkisinden faydalanarak ecza dolaplarından, haplardan kurtulabilirsiniz. Her gün yüzlerce araştırmacı baharatların şifalarını ve iyileştirici özelliklerini araştırıyor. Birçok ülkede artan sağlık sorunlarından biri olan diyabeti tedavi etmekte kolay ve ekonomik yol baharatlardan geçiyor. Ayrıca baharatların her biri kullanıldığı yiyeceğe lezzet katıyor. Hem lezzetli hem sağlıklı olan baharatları yemeklerden eksik etmeyin.

Kişniş

Kişniş aromatik olmasıyla beraber sağlığa da ciddi bir şekilde faydası vardır. Kişniş uyumaya yardımcı olan bir baharattır. Ayrıca diyabeti olan kişiler içinde önemli bir baharattır. Kişnişin kan şekerini ve kolesterolü düzenleyici etkisi de vardır. Salata sosları, haşlanmış sebzeler ve yumurta ile birlikte kullanılabilir.

Zerdeçal

Zerdeçalın içinde bulunduğu curcumin adlı maddenin kanserle savaşmada umut verici etkileri görülmüştür. Zerdeçal, tümörün büyümesini, melanom ve diğer kanserlerin etkisi olan biyolojik faktörleri engeller. Zerdeçal içindeki curcumin adlı madde prostat kanserine neden olan hormonları baskılar. Etkilerini artırmak için zerdeçalı karabiber ile kullanın.

Karabiber

Karabiber dünyanın en çok işlenen ve kullanılan baharatıdır. Karabiber içerdiği maddeler nedeni ile çok güçlü bir anti-osteoporoz etkisine sahiptir. Ayrıca içerdiği bakırın kemik sağlığı ve kırmızı kan hücrelerinin sağlıklı bir şekilde yapılanmasında olumlu etkisi vardır. İnsanların bakır ihtiyaçları çok fazla değildir, fakat ihtiyaç olunan kadar bakır alınmazsa troid problemleri ve kalp atışlarında düzensizlik ortaya çıkabilir. Karabiber her yemekte rahatlıkla kullanılabilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz