Yağlı Saçlar için Öneriler | Mavibayan.com

Yağlı Saçlar için Öneriler
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
700 kez görüntülendi

Yağlı Saçlar için Öneriler

Merhabalar sevgili okurlarımız ve çok saygıdeğer ziyaretçi dostlarımız! Bu yazımızda yağlı saçlara sahip olan bayanlarımıza yardım niteliğinde bilgiler vereceğiz. Sitemizde bulunan her içerik gibi bu yazımızda Mavibayan.com ekibi tarafından, Mavibayan okuyucularına özel olarak hazırlanmıştır. Eğer sizde yağlı saçlara sahipseniz, bu yazıya denk geldiğiniz için kendinizi şanslı saymalısınız. Zira bu yazı içerisinde sizlere vereceğimiz öneriler, saçlarınızla aranızı düzeltecek cinsten!

Yağlı saçlara sahip olan bayanların ortak sıkıntısı; bakımının ve şekil verme işleminin zor olmasıdır. Bunlara ilaveten çabuk kirlenmesi ve ağırlığını hissettirmesi de yağlı saçların sorunlarından sayılabilir. Her ne kadar yağlı saçlara sahip olmak kötü gibi gözükse de, birkaç öneri sayesinde yağlı saçlarla mücadele etmeniz mümkün!

1. Yağlı saçlar ile mücadelede şampuan seçiminiz hayli önemlidir. Yağlı saçlar için özel üretilmiş şampuanlar, sizin için en doğru tercihtir. Doğru şampuanı bulana kadar yapmanız gereken tek işlemde tabii ki deneme-yanılmadır. Bu hususta dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise; şampuanların içerisinde bulunan kimyasal maddelerdir. Kimyasal madde içeren şampuanlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Kullandığınız şampuanın içerisinde sülfat olmamasına özellikle dikkat ediniz.

2. Saçlarınızı her gün yıkamayın! Saçları devamlı olarak yıkamak her ne kadar yağlanmayı engelliyor gibi gözükse de, her gün saç yıkamak saç derinizin dengesini bozar.

3. Saçlarınızın bakımı için pudra kullanabilirsiniz. Bir fırçaya dökeceğiniz pudra yardımı ile saçları diplerinden fırçalamak sureti ile saçın fazla yağını almanız mümkün. Saçınız yağlı olduğundan pudrayı hemen emer ve saçınızda pudra izi bırakmaz.

4. Saç yağlanmasına iyi gelen bir başka şey ise hiç şüphesiz ki sirkedir. Saçlarınızı yıkadıktan hemen sonra, 2 litre suya karıştırılmış yarım çay bardağı sirkeyi saçınıza yedirip durulayın.

5. Saçlarınız şayet yağlı ise, saçınızı şekillendirdikten hemen sonra hacimli modelleri tercih edin!

Yağlı Saçlar için Öneriler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz