Yağlı Saçlar için Çözüm Önerileri | Mavibayan.com

Yağlı Saçlar için Çözüm Önerileri
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
926 kez görüntülendi

Yağlı Saçlar için Çözüm Önerileri

Merhaba hanımlar! En çok şikayetçi olunan konu saçlardır. Saç dökülmesi, saç yıpranması, saç kepeklenmesi, saç yağlanması. Bunlar her zaman bizi rahatsız eden sorunlardan biridir. Çünkü her bayan saçlarının mükemmel görünmesini ister. Saçlar önemlidir. Saçlar güzelliğin en büyük parçasıdır. Çünkü eğer saçınız güzelse daha çok özgüvenle yürürsünüz yolda. Tabi ki bu sonuçları elde etmek için saçlarımıza iyi bakmalıyız.

Bugünkü asıl konumuz ise saç yağlanması. Saçların yağlanmasının iki sebebi olabilir. Birincisi saçların her teli altındaki yağ bezeleri fazla yağ üretiyordur. İkincisi ise saç yeterli sıklıkla yıkanmıyor, kirden arındırılamıyordur. Bu sorunları çözmek için saçınızı günlük yıkayabilirsiniz. Çevrenizdekiler saçlarını günlük yıkamaktan kaçınıyor olabilirler. Nedenlerinden biri saçı her gün yıkamak daha fazla yağlandırıyor diğeri ise yağ saçı besliyor düşüncesidir.

Saçı her gün yıkamak doğru mu ?

Saçı her gün yıkamak yağ bezelerinin daha fazla yağ üretmesine neden olmaz. Aksine saçı yıkayıp kirden arındırmak saç için iyidir. Çünkü yağlı ciltler kaşıntı ve hassasiyete sebep olur.

Saç derisinde biriken yağında besleyici bir özelliği yoktur. Deride bulunan yağ saç derisinin sağlığını korumak ve nemli tutmak amaçlıdır. Ayrıca saçı yağlı olan kişilerde günlük biriken yağ miktarı yeterlidir. Bu nedenle yağlanması için günlük yıkamaktan kaçınmayın.

Yağlanmayı engelleyen bir şampuan yok, fakat saçı iyi arındıracak bitkisel şampuanlar vardır. Bu yüzden bu tür şampuanları kullanmanız daha sağlıklıdır. Ayrıca kremleme özelliği olan ve hacim veren şampuanlarda yağlı saçlar için uygun değildir.

Yağlı saçlardan kurtulmak için

  • Saçınızı günlük yıkayın.
  • İyi durulayın.
  • Hacim veren fazla yumuşak yapan şampuanlardan kaçının.
  • Saçınızı çok ellemeyin.
  • Uzun süre sıcak fön kullanımı tercih etmeyin.
  • Yıkarken çok sıcak su kullanmayın.
  • Haftada 1-2 kere kepeğe karşı şampuan kullanın.

Yağlı Saçlar için Çözüm Önerileri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz