Varise Karşı Elma Sirkesi Desteği! | Mavibayan.com

Varise Karşı Elma Sirkesi Desteği!
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.337 kez görüntülendi

Varise Karşı Elma Sirkesi Desteği!

Merhabalar sevgili okurlarımız ve çok saygıdeğer ziyaretçi dostlarımız! Bu yazımızda varis rahatsızlığı ile mücadele eden okurlarımıza yardımcı olmak amacıyla karşınızda bulunmaktayız. Sıkı takip edenlerin bileceği üzere açıldığımız günden bugüne, Mavibayan.com ekibi olarak daima sizin sağlığınızı düşündük ve sağlık kategorimizi ön planda tuttuk. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada sağlık kategorimizi güncellemeye devam edecek ve elimizden geldiğince sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Giriş bölümümüzü daha fazla uzatmayıp, izniniz ile yazımızın önemli bölümüne geçiş yapmak istiyoruz.

Devamlı olarak ayakta kalması veya tam tersine hareketsiz oturması gereken bir mesleğe sahip olan bireyler, sigara ve aşırı sıcağa maruz kalma durumlarında her an varis rahatsızlığı ile karşılaşabilirler. Değişmekte olan hormonlar nedeniyle hamilelik döneminde de oluşabilen varisler, günümüzde sıkça rastlanan ortak bir rahatsızlık haline gelmiştir.

Varis rahatsızlıklarında elma sirkesinin faydaları ise pek az kişi tarafından bilinmektedir. Elma sirkesi, varis tedavilerinde kesin çözüm olmaktan ziyade bir nevi rahatlatıcı ve ağrı kesici bir özellik taşımaktadır. Özellikle elma sirkesi tedavisinin yanı sıra varis çorabı da kullanılırsa kalıcı bir rahatlama etkisi oluşmaktadır.

Elma Sirkesi Varislere Nasıl Uygulanır ?

Temiz steril bir bez veya ev havlusunu elma sirkesinin içerisine batırın. Havluyu biraz sıkarak elma sirkesinin havluda yeteri kadar kalmasını sağlayın. Hemen ardından havluyu varisli damarların olduğu bölümlere sarıp, 1 saat kadar bekletin. Bu bekleme süreci içerisinde az hareket etmeye özen göstermekle beraber bacakları yukarıya doğru yaslayıp dik tutmanız faydanıza olacaktır.

Tedavi geceleri yatmadan 1 saat önce uygulanmalı ve her gün muhakkak tekrarlanmalıdır. Zamanla elma sirkesi variste oluşan ağrıyı kestiği gibi şişliği de indirdiğini fark edeceksiniz.

Varise Karşı Elma Sirkesi Desteği! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar Acıbadem Sağlık dedi ki:

    Varis oluşmadan varise karşı önlem alınabilir mi ? Ayrıca yazı mükemmel kaliteli bir yazı, tüm ekip olarak ellerinize sağlık.

Yorum Yaz