Twitter'a Erişim Engellendi! | Mavibayan.com

Twitter’a Erişim Engellendi!
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
780 kez görüntülendi

Twitter’a Erişim Engellendi!

Gerek ülkemizde gerekse dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan, sosyal ağ devi Twitter’a Türkiye’den girişler engellendi. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün yaptığı açıklamalar ile Twitter’a yönelik bir çalışmanın olacağını ve gerekirse engellenebileceğini dile getirmiş, Twitter konusunda ne kadar hassas olduğunu belirtmişti. Başbakanın açıklamalarının ardından başbakanlıktan yapılan açıklamayla da söylentiler net bir şekilde doğrulandı ve birkaç saat sonra da resmi olarak Twitter’a erişim engellendi.

Twitter yasağı sosyal medyada büyük tepki görürken; çeşitli yöntemler sayesinde kullanıcılar, Twitter engelini aştılar ve giriş yapmayı başardılar. Türkiye’nin ünlü sanatçılarının da konuyla ilgili olarak tepki tweet’leri atması özellikle dikkat çeken noktalardan bir tanesiydi. Öte yandan Twitter’a olan bağlılığı ile tanınan Melih Gökçek, durumu attığı “: )” tweeti ile yorumlamış oldu.

Olay şuan için taze olduğundan, çok fazla gelişme olmamasına karşın gelecek günlerde detaylı bir açıklama beklenmektedir. Yasağın ne kadar süreceğine dair bilgiler henüz bildirilmemiş olsa da, kullanıcılarda çok sürmeyeceğine dair ciddi bir inanç var.

Olaylar karşısında sessizliğini bir süre koruyan lakin sonrasında engele dair çözüm önerileri sunan Twitter yönetimi ile başbakanlık arasında gelecek günlerde bir görüşme söz konusu olabilir. Ayrıca Türkiye’de başlayan Twitter yasağı yurt dışında da tepki görürken bazı haber siteleri “Baskıcı İktidar” başlıkları ile haberi manşetten verdiler.

Gelişmeler geldikçe Mavibayan.com ekibi olarak sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Twitter’a Erişim Engellendi! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz