Topuklu Ayakkabı Giymek | Mavibayan.com

Topuklu Ayakkabı Giymek
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
970 kez görüntülendi

Topuklu Ayakkabı Giymek

Merhaba hanımlar! Birçoğumuz günlük yaşamda daha iyi görünmek için ya da işe giderken üstümüze uyum sağlaması için topuklu ayakkabı kullanmak isteriz. Fakat topuklu ayakkabı kullanmak zordur. Eğer doğru bir şekilde topuklu ayakkabı kullanmazsanız kalıcı hasar veren ayak sorunları ya da günlük hayatta karşılaşabileceğiniz bazı problemler karşınıza çıkabilir. En basitinden eğer topuklu ayakkabı ile yürüyemiyor iseniz ayağınızı burkup incitebilirsiniz. Bu durumda en az 5-6 gün acı çekmenize, yürümekte zorluk çekmenize sebep olabilir. Tabi bu burkma şekline göre değişebilir. Yine de iyileşme süresi azda sürse çokta sürse kötü bir şeydir.

Bizim tavsiyemiz eğer babet ya da spor ayakkabı giymek gibi bir şansınız varsa giyin. Topuklu ayakkabı vazgeçilmezdir tabi ki, şık ve zarif gösterir. Yinede sağlığınız hiçbir şeyden önemli değildir. Bu nedenle arada ayaklarınızı rahat ettirmek için spor ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Topuklu ayakkabı kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Eğer topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız doğru ayakkabı tercihi yapmalısınız. Doğru ayakkabı derken, ayaklarınızın biçimini incelemeli ve ayakkabı numaranızı doğru bilmelisiniz. Büyük ya da küçük numaralı ayakkabı kullanırsanız rahat edemezsiniz, üstelik ayağınızın şeklini bozabilir.

İnce topuklu ayakkabıları çok fazla kullanmayın. Tam aksine kalın topukları tercih edin. Ayakkabınızın kalın topuklu olması dengenizi sağlamanız açısından çok daha kolay olacaktır. Kalın topuklarla dengenizi sağlayabildiğiniz için rahatsız olmazsınız.

En önemli konu ise topuklu ayakkabı ile yürümektir. Eğer düzgün bir şekilde yürümeyi bilmezsiniz hem komik görünürsünüz hemde rahat edemezsiniz. Adımlarınızı atarken tabanınıza basmayın ve yavaş yürüyün. Öncelikle topuklarınız daha sonra tabanınız yere değsin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar Aytaç Atbaş dedi ki:

    Boyum 1.95 olabilir, yanımda kısa hissedebilirsiniz ama size topuklu ayakkabı giyme fırsatı veriyorum. Lanet olsun çok düşünceliyim. Ayrıca yazı mükemmel kaliteli bir yazı, tüm ekip olarak ellerinize sağlık.

Yorum Yaz