Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır ? | Mavibayan.com

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır ?
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.351 kez görüntülendi

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır ?

Merhaba hanımlar! Bayan güzelliğinin en büyük parçası tırnaktır. Tırnaklar makyaj ya da kıyafetlerin güzelliğini tamamlayıcı bir etkendir. Eğer tırnaklarınız bakımsız ise, temiz değilse giydiğiniz kıyafetlerin, yaptığınız makyajın hiçbir önemi kalmaz. Bu nedenle tırnaklarınıza iyi bakmalısınız ve belirli sıklıklarla bakım yapmalısınız. Tırnak bakımı genelde kolay değildir fakat siz evinizde kolaylıkla tırnak bakımı yapabilirsiniz. Tırnaklarınızın güzelliği ve sağlığı için dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Şimdi gelin onlara bir göz atalım.

Tırnakların Temizlenmesi

Tırnaklarda kalmış ojelerin temizlenmesinde kullanılan aseton ojeyi temizlerken tırnaktaki nem miktarını düşürür. Bu durumu önlemek için asetonun içine mutlaka birkaç damla badem yağı, zeytinyağı ya da susam yağı gibi yağlar koymalısınız. Hem tırnak için iyi bir bakım olur hem de tırnaktaki nem miktarının normal oranda kalmasını sağlar. Eğer asetonun içine katmayı tercih etmiyor iseniz oje çıkarma işleminiz bittikten sonra yağlardan biri ile masaj yapmakta çok iyi gelir.

Tırnakların Kesimi

Tırnak bakımı için düzenli kesim çok önemlidir. Şekilsiz kesilmiş tırnaklar bakımsız ve çok kötü durur. Kişiye özel temiz uçlu tırnak makasları ile belirli sıklıklarla tırnak düzgün bir şekilde kesilmelidir.

Törpülemek ve Tırnaklara Şekil Verme

Törpü ve şekil veren malzemeler kişiye özel olmalıdır. Eğer bu ürünleriniz size özel değilse mutlaka kullanmadan önce dezenfekte etmelisiniz. Mantar gibi tırnak rahatsızlıklarından korunmak ve bakımlı tırnaklara sahip olmak için temizlik önemlidir.

Tırnak Etlerinin Düzeltilmesi

Tırnak etlerinin yumuşaması ve kutiküllerin alınabilmesi için sabunlu ve sıcak suda ellerinizi 10-15 dakika boyunca bekletin. Yumuşadıktan sonra kutikül gidericiyi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Oje Sürmek

Tırnak pH’ına uyumlu ve kaliteli ojelere sahip olmalısınız. Tırnak bakımı ve sağlığı için bu tip ürünlerin kalitesinden emin olarak kullanmanız gerekir. Oje kullanırken doğala yakın tonlar her zaman tırnakların daha bakımlı görünmesine neden olacaktır. Ayrıca kullandığınız ojeleri iki günde bir temizlemeli ve tırnaklarınızın ve derinizin hava alması için üst üste uzun süre tırnaklarınızda ojeyi tutmamalısınız.

Ayaklar için Tırnak Bakımı

El tırnakları gibi ayak tırnaklarının da bakımlı olması sağlık açısından çok önemlidir. Ayaklarımız özellikle kış aylarında sürekli çorap içerisinde olması ve ayakkabının havasız bırakması gibi nedenlerden dolayı el tırnaklarından daha hassas olabilir. Tırnak batması gibi ayak sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunları en aza indirmek için düzenli olarak evde bakım yapmalısınız, fazla uzamadan kesmelisiniz ve ayaklarınıza masaj uygulamalısınız. Tırnak eti ile tırnak arasındaki geçişler önemlidir bu nedenle tırnaklarınızı düzgün kesmeye önem göstermelisiniz.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz