Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları | Mavibayan.com

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.307 kez görüntülendi

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Merhaba bayanlar! Bakımlı olmak yüzümüzün güzel ve pürüzsüz olması her zaman çok önemlidir. Sivilceler kocaman çıkar birkaç gün canımızı sıkar sonra bir şekilde geçer fakat siyah noktalar öyle midir ? Yüzümüzün her yerinde olmaması gereken ve çok fazla kötü görünen siyah noktalardan kurtulmak bilmeyenler için çok zor ve kocaman bir eziyettir. Ben siyah noktalardan kurtulmanın kolay ve rahat yolunu siz ve kendim için araştırdım ve öğrendiğim gibi sizinle paylaşmak istedim. Fakat öncelikle uyarmak istediğim bir konu var. Siyah noktalardan kurtulmanın eziyet olan ve genelde çok yaygın olan yolu, siyah noktaları sıkmaktır. Bayanlar sakın böyle bir hataya düşmeyin çünkü bu hem canınızı acıtır hemde yüzünüzde izlerin olmasına neden olur. Mavibayan.com olarak tavsiyemiz; eğer buna çok ihtiyacınız olursa da mutlaka yüzünüze buhar banyosu yapın.

Buhar Banyosu: Aslında bu ismi şuan ben koydum diyebilirim. Kısaca anlatmak gerekirse bir tencere alın, içine su koyun ve kaynatın. İyice kaynadıktan sonra bir havlu alın suratınızı tencereye yaklaştırın ve kafanızı havluyla kapatın.

Bu işlem sayesinde banyodan sonra olduğu gibi cildinizdeki gözenekler açılacaktır. Siyah noktalarınızı sıktığınızda onlardan kurtulmanız biraz olsun kolay olacaktır.

Şimdi gelelim diğer çözümlerimize. Bunları mutlaka deneyin. Emin olabilirsiniz biri mutlaka size yarayacaktır.

1. Yöntem

Malzemeler

  • 1 kase yoğurt
  • 1 limonun suyu

Uygulama:

Malzemeleri bir kapta iyice karıştırın ve yüzünüze masaj yaparak sürün. 15 dakika boyunca bekletin ve ılık suyla durulayın.

2. Yöntem

Malzemeler

  • 1 yumurta

Uygulama

Yumurtanın beyazını iyice çırpın ve temizlediğiniz yüzünüze sürün. Sonra gözler açıkta kalacak şekilde bir peçeteyi kesin ve yüzünüze koyun ve tekrar yüzünüze sürün. Tamamen kuruduktan sonra peçeteyi çıkarın.

3. Yöntem

Malzemeler

  • 1 su bardağı su
  • 4 çorba kaşığı elma sirkesi

Uygulama

Malzemeleri bir kapta karıştırın ve kaynatın. Kaynadıktan sonra buharını yüzünüze tutun.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar gülşah türkkan dedi ki:

    Doğal yollarla siyah noktalardan kurtulun Ayrıca yazı mükemmel kaliteli bir yazı, tüm ekip olarak ellerinize sağlık.

Yorum Yaz