Siyah Noktalara Doğal Çözüm | Mavibayan.com

Siyah Noktalara Doğal Çözüm
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
779 kez görüntülendi

Siyah Noktalara Doğal Çözüm

Merhabalar sevgili okurlarımız ve saygıdeğer ziyaretçi dostlarımız! Bu yazımızda sizlere bilhassa bayanların sık sık karşılaştığı cilt sorunlarından biri olan siyah noktalar hakkında doğal çözümümüzü sunacağız. Bir süredir Mavibayan.com ekibi olarak araştırmakta olduğumuz siyah noktalar hakkında nihai çözüm yazımıza ulaştık ve sizlerle paylaşma kararı aldık. Eğer siyah noktalardan dolayı sıkıntı yaşıyorsanız bu yazıyı okumanızı ve çözüm önerilerimizi uygulamanızı şiddetle öneririz. Tabii ki uygulama öncesi bir cilt doktoru ile görüşmeniz öncelikli tavsiyemizdir.

Özellikle makyaj sonrası cildinizin iyi temizlenmemesi siyah noktalara zemin hazırlamaktadır. Cildinizin dışarı salgıladığı yağlar zamanla yüzünüzde birikir ve gözenekleri tıkar. Bunun sonucunda da tahmin edeceğiniz üzere siyah noktalar oluşur. Buna engel olmak için sabah ve akşamları yüzünüzü ılık suyla yıkamanız mutlaka tavsiye edilmektedir. Sabah ve akşamları yüzünüzü ılık suyla yıkamak, siyah noktaları büyük ölçüde engelleyecektir.

Bunun yanı sıra gözenekleri sıkılaştıran ürünler de siyah noktaların oluşumuna engel olmaktadır. Yüzünüzü temizleme işleminin ardından gözenekleri sıkıştıracak bir tonik ile cildinizi dairesel hareketler ile silebilir, siyah nokta oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Ayrıca soğuk su cildinizin sıkılaşıp, canlı kalmasında önemli bir rol oynar. Yüzünüzü yıkarken tercihiniz daima ılık veya soğuk su olsun.

Siyah noktalar için Maske Tarifi

4 yemek kaşığı yoğurdun içerisine yarım limon suyu sıkıp bir güzel karıştırın. Bu karışımı göz çevrenizden sakınarak tüm yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Bu maskeyi haftada bir kere kullanarak siyah noktaların görünümünü en aza indirebilirsiniz.

Siyah Noktalara Doğal Çözüm Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz