Selülitten Korunmanın Yolları | Mavibayan.com

Selülitten Korunmanın Yolları
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
951 kez görüntülendi

Selülitten Korunmanın Yolları

Son zamanlarda bayanların en büyük sorunlarından biri olan selülit, her geçen gün başka bir bayanı rahatsız etmekte. Henüz bu konu ile ilgili tam olarak bilinçlenmediğimiz için, haliyle gerekli önlemleri uygulamakta bir hayli geç kalıyoruz. Geç kaldıktan sonra başımızı duvarlara da vursak selülitlere karşı savaşımızda maalesef ki zorlanmaktayız. Bu durumdan bir hayli haberdar olduğumuz için siz okuyucularımız için Mavibayan.com ekibi olarak güzel bir yazı hazırlamayı uygun gördük. Umarız ki bu yazımız sizlere yardımcı olacak ve selülite karşı olan savaşınızda en büyük rehber yardımcılarınızdan biri olacaktır.

Selülit ile ilgili olarak sizlere bilgi vermeye başlamadan önce şunu da belirtmekte fayda var ki; selülit konusuna fazla takılmamalısınız. Zira son 15-20 seneye baktığınızda; bu tarz takıntıların sürekli şekil değiştirdiğini görmekteyiz. Birkaç sene önce 0 beden takıntısı, ondan önce dolgun dudak takıntısı vesaire vesaire. Her ne kadar bunların hepsi güzel bir görünüm kazanmanızı sağlıyor olsa da, olmaması durumunda kafaya takılması gereken bir durum olmadığını bilmenizi isteriz. Unutmayın ki her bayan zaten fazlasıyla güzeldir!

Selülit Nedir ?

Selülit kibarca cildimizde oluşan portakal kabuğu görünümündeki yağ birikintileridir. Aslında insan sağlığına çok büyük bir zararı olmamasına rağmen kötü görünüm yaratması nedeniyle bayanların bir hayli sorun haline getirmesine sebep olmaktadır.

Selülitten Korunmak için Neler Yapmalıyız ?

Cildiye ile alakalı olan her konuda olduğu gibi selülit konusunda da en büyük çözüm sağlıklı bir yaşamdır. Peki “sağlıklı yaşam” denilince aklınıza ne geliyor ? Biz sizler için özetleyelim; güzel bir beslenme tarzı ki bunda bol bol meyve-sebze tüketimi, bol bol su ve yeşil çay tüketimi başı çekmektedir. Bunun dışında bol bol spor (yürüyüş ve koşu) yapmak ve kola, kahve, sigara ve bol yağlı tüm ürünlerden uzak durmalısınız.

Bu doğal yöntemlerin dışında ayrıca bir takım kozmetik ürünlerde selülitten korunmanız ve kurtulmanızda önemli bir araç olabilir. Özellikle son zamanlarda yağ hücrelerini parçalayan, soya lesitini (PPC) içeren kremler de selülitle mücadeleye sıkça tavsiye edilmekte.

Lakin Mavibayan.com ekibi olarak burada sizlere vurgulamak istediğimiz en önemli husus; kozmetik ürünleri, selülit ile olan savaşınızda yalnızca bir araçtır. Sağlıklı beslenmeniz, spor yapmanız ve bol yağ içeren besinlerden uzak durmanız çok önemlidir.

Selülitsiz bacak resmi

Selülitsiz bacak resmi

Selülitten Korunmanın Yolları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz