Sararan Tırnakları Beyazlatma | Mavibayan.com

Sararan Tırnakları Beyazlatma
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
867 kez görüntülendi

Sararan Tırnakları Beyazlatma

Merhabalar sevgili okurlarımız ve çok saygıdeğer ziyaretçi dostlarımız! Bu yazımızda sizlere yine biz bayanların en çok dikkat ettiği konulardan bir tanesi olan; tırnak bakımı hakkında bilgiler vereceğiz. Sıkı takipçilerimizin bileceği üzere; kısa zaman önce, “Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır ?” başlığı altında sizlere, tırnak bakımı ile ilgili detaylıca bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise o yazıdan farklı olarak, tırnaklarınızı bembeyaz yapmak için gerekli olan bakımı anlatacağız. Eğer sizde tırnaklarınız bembeyaz olsun istiyorsanız, bu yazıdan öğrenecek çok şeyiniz var diyebiliriz! Unutmayınız ki; mavibayan.com daima en faydalı olan bilgiyi araştırır ve okuyucularına sunar.

Öncelikle bu sorunun her bayanda var olan bir sorun olduğunu bilmenizde fayda var. Yani tırnakların sararması, sizin tırnaklarınızın problemli olmasından kaynaklanmamaktadır. Bayanlarda genellikle manikür işleminden 1 hafta sonra, eller tekrardan kötü görünmeye başlayacaktır. Durum böyle olmasına rağmen her hafta manikür yaptırmak da kesinlikle sağlıklı bir uygulama değildir. Bu sebeptendir ki manikür sürenizi uzatmak ve aynı zamanda ellerinizin bakımlı gözükmesini sağlamak için evinizde kendinize ufak bir bakım işlemi uygulamalısınız. Bu bakım yaklaşık 10 dakika sürecektir ve sizi yormayacaktır. Eğer “tamam ben yaparım ya!” diyorsanız, aşağıdaki işlemleri okumaya başlayabilirsiniz.

Öncelikle tırnaklarınızda bulunan ojeleri bir güzel çıkartın. Ojeden arındırılmış tırnaklarınızı, sıkılmış limon kabuğu ile 3 dakika boyunca ovun. Sürenin dolmasının ardından ellerinizi durulayıp, kurulayın. 1-2 dakika bekledikten sonra sağ ve sol avuç içlerinize birer çay kaşığı zeytinyağı damlatın ve tırnaklarınızı avucunuzun içerisinde daire çizecek şekilde ovmaya başlayın. Her iki elinizde de bu işlemleri tekrarlayın.

Yukarıdaki işlemler bittikten sonra ellerinizi, elinizin içinde kalan zeytinyağı kalıntısı ile ovarak 3 dakika süren bir masaj uygulayın ve bakımı sonlandırın. İşte hepsi bu kadar! Bu bakım işlemi sizi manikürsüz 5-7 gün daha idare edebilecek düzene sokacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz