Sağlıklı ve Güzel Bir Cilt | Mavibayan.com

Sağlıklı ve Güzel Bir Cilt
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
720 kez görüntülendi

Sağlıklı ve Güzel Bir Cilt

Merhaba bayanlar! Herkes sağlıklı, güzel ve pürüzsüz bir cildiniz olmasını ister. Fakat bilirsiniz ki zamanla kırışıklıklar, sarkmalar oluşur ve cildiniz yaşlı görünür. Bütün bayanların korkulu rüyasıdır yaşlanmak kötü bir cilde sahip olmak. Yalnız bilmeniz gerekiyor ki yapmanız gereken bir şey varsa onuda cildiniz gençken yaşlanmadan önce yapmalısınız. Mavibayan.com ekibi olarak araştırdık ve genç, güzel bir cilt için yapmanız gereken şeyleri bulduk. Mutlaka dikkate alın. İleride çok memnun kalacaksınız. Şimdi gelelim o güzel çözümlere.

Güneş Ürünleri Kullanın

Yaz veya kış. Siz her mevsimde mutlaka güneş ürünlerini kullanmaya devam edin. Cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumanız yaşlanmayı önlemek için çok önemlidir. Sizde dışarı çıkacağınız zaman bir çay kaşığı kadar güneş kremini yüzünüze uygulayın ve 2-3 saatte bir güneş kremini tazeleyin. Büyük ölçüde yaşlanmayı engelleyecektir.

Sigarayı Bırakın

Eğer sigara kullanıyorsanız hiç vakit kaybetmeyin ve derhal sigarayı bırakın. Sigara cildin çabuk yaşlanmasına sebep oluyor. Sadece cilt değil bütün vücudunuzu en kötü biçimde etkiliyor. Sigara kullanmak cilde giden oksijen miktarını azaltıyor ve cildinizin yaşlanmasını oldukça hızlandırıyor. Eğer sigara içiyorsanız kendi sağlığınız ve cildinizin güzelliği için hemen bırakın. Eğer içmiyorsanız da sakın sigaraya başlamayın.

Cildiniz Yüzünüzden İbaret Değil

Yüzünüze yaptığınız bakımı mutlaka boynunuza da uygulamalısınız. Çünkü güzel görünmeniz için yüzünüzün genç görünmesi kadar boynunuzun da genç olması gerekir.

Doğru Ürünler Kullanın

Bir cilt bakım ürünü alıyorsanız mutlaka araştırıp alın ve yeterli bilgiye sahip olmadan ürünü kullanmayın. Her kişinin cilt yapısı farklıdır. Bu nedenle bütün cilt bakım ürünleri farklıdır. Eğer cildinize uygun olmayan bir ürünü kullanırsanız ne kadar kaliteli olursa olsun size bir etki etmez. Hatta zarar bile verebilir.

Gözlerinizi Koruyun

Gözlerinizin çevresi en hassas bölgelerden birisidir. Bu nedenle gözlerinizi sürekli ovuşturmayın. Mümkün olduğunca dinlendirin ve en kaliteli kremleri kullanın.

Sivilcelerinizi Rahat Bırakın

Sivilceleri ya da siyah noktaları sıkmak daha çok yayılmalarına ve yara izleri bırakmalarına neden olabilir. Üstelik iyileşme zamanı da uzayabilir. Bu nedenle sivilcelerinizi rahat bırakın ve ellerinizi yüzünüzden uzak tutun.

Temiz Telefon Kullanın

Telefonlar yüzünüzün yanlarında ve çenenizde sivilcelerin çıkmasına sebep olabilir. Bu nedenle telefonunuzu temiz tutmanız önemlidir. Sık sık temizleyin ve mümkün olduğunca yüzünüzden uzak tutun.

Çok Fazla Arındırıcı Kullanmayın 

Arındırıcıları gereğinden fazla kullanmanız cildinizin dengesini bozmanıza ya da sivilcelerin artmasına sebep olabilir. Bu nedenle haftada bir ya da iki kez arındırıcı kullanmalısınız. Kullanırken de aldığınız miktarın çok fazla olmamasına dikkat etmelisiniz.

Makyaj Malzemelerinizi Kontrol Edin

Makyaj malzemelerinin son kullanma tarihlerine dikkat edin ve bozulmuş bir farı ya da rimeli asla kullanmayın. Makyaj fırçalarınızı ise iki haftada bir kaliteli bir temizleyiciyle iyice temizleyin ve tamamen kurumadan cildinizde kullanmayın.

Yeterli Uyuyun

Uykusuzluk cildin cansız, yorgun ve yaşlı görünmesine neden olur. Bu nedenle bol bol uyuyun ve cildinizin dinlenmesine izin verir. Uyku sırasında cildinizde meydana gelmiş bir çok hasar tamir edilir. Bu nedenle asla uykusuz kalmayın. Dinç görünmeniz için yeteri kadar uyumak çok önemlidir.

Fast Food ve Abur Cuburdan Uzak Durun

Yüksek proteinli ve tam tahıllı yiyecekler tüketen insanlarda akne oluşumu çok daha azdır. Hem vücut hemde cilt sağlığı için abur cubur yemekten vazgeçin.

Yatmadan Önce Yüzünüzü Yıkayın

Bütün gün boyunca cildinize biriken kirleri, kullandığınız makyaj malzemelerini ve cildinizde üretilen yağı temizlemeden uyumak akne ve siyah noktalara neden olacaktır. Üstelik cildin cansız ve sağlıksız görünmesine neden olur.

Alkolü Azaltın

Çok fazla alkol tüketimi vücutta su kaybına neden olur ve bağışıklık sistemini olumsuz etkileyebilir. Alkol cildin dengesini bozar ve çabuk yaşlanmasına neden olur.

Egzersiz Yapın

Egzersizler kan dolaşımını artırır ve stresi azaltır. Kan dolaşımının artması dokuların kendini yenilemesine yardım eder. Ayrıca sağlıklı bir bedene sahip olmak insanı mutlu ettiği içinde güzel bir cilde sahip olursunuz.

Az ve Öz Cilt Ürünü Kullanın

Bir sürü ürünü aynı anda kullanmak her zaman iyi olmayabilir. Çünkü kullandığınız ürünlerin içindeki maddeler aynı tip olabilir. Bu nedenle cildinize sürekli aynı maddeyi yüklersiniz bu sizi olumsuz etkiler. Böyle bir şeye yol açmamak için mutlaka ürünün içeriğini okuyun.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz