Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak | Mavibayan.com

Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.210 kez görüntülendi

Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak

Merhaba bayanlar! Yazın gelmesiyle beraber güneşin saçınıza verdiği zarar artabilir. Ayrıca güneşle beraber sürekli denizde olmakta saçınızı yıpratabilir. Tabi saçınıza iyi bakmazsanız. Eğer saçınızın zarar görmesini istemiyorsanız mutlaka dikkatli olun. Özellikle mevsim geçişlerinde saçınıza daha fazla bakım uygulamalısınız ve saçınıza özen göstermelisiniz. Özellikle ince telli saçlar çok çabuk zarar görür. Saçınızın güzel görünmesini istiyorsanız çok fazla bir şey yapmanız gerekmiyor.

Banyo esnasında saçınızı iyice durulamaya özen gösterin. Eğer saçınızı iyi durulamaz iseniz saçınızda kalan şampuan yüzünden saçınız çabuk kirlenir ve yağlanır. Üstelik ciddi kepek problemleri yaşayabilirsiniz. Bu yüzden saçınızı iyice durulamadan banyodan çıkmak gibi bir hata yapmayın. Saçınızı yıkarken dikkat ederseniz zaman geçtikçe daha sağlıklı saçlara sahip olursunuz.

Stresi birçok kişi yaşıyor. Bazen stresten kurtulmak gerçekten mümkün olmuyor. Yinede ne kadar stresten uzak durursanız o kadar iyi. Eğer saçlarınız sürekli dökülüyorsa bu stres kaynaklı olabilir. Aşırı stres saç dökülmesine neden olur.

Beslenme vücut için ne kadar önemliyse saçlar içinde o kadar önemli. Eğer beslenmenize dikkat ederseniz sağlıklı saçlara sahip olursunuz. Yanlış diyet uygulamak, kontrolsüz kilo kaybı ve dengesiz beslenme saçların dökülmesine ve sağlığını kaybetmesine sebep olur.

Saç fırçasını saçınıza uygun seçmeniz çok önemlidir ve fırça saçı yıpratmayan bir fırça olmalıdır. Saç fırçası kadar saçınızı nasıl taradığınız önemlidir. Saçınızı doğru şekilde tararsanız ve tararken yıpratmamaya özen gösterirseniz daha sağlıklı saçlara sahip olursunuz.

Aklınıza geldikçe saç derinize masaj uygulayın. Tabi hiçbir şeyi abartmamak gerekir. Banyo esnasında saç derinize yaptığınız masaj saçlarınızın güçlenmesini sağlar. Ellerinizi gün içerisinde saçlarınızdan uzak tutun. Aksi halde saçlarınız çabuk yağlanır ve yağlanan saç daha çok dökülür.

Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz