Sağlıklı İlişkinin Şartları | Mavibayan.com

Sağlıklı İlişkinin Şartları
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.050 kez görüntülendi

Sağlıklı İlişkinin Şartları

Merhabalar sevgili okurlarımız ve saygıdeğer ziyaretçilerimiz! Bu yazımızda sizlere sağlıklı bir ilişkinin başlıca gereksinimlerini sıralayacak, ilişkilerinize güç katmanızı sağlayacağız. Ayrıca bu belirteceğimiz gereksinimler doğrultusunda kendi ilişkilerinizi analiz edebilir, eksiklerinizi öğrenebilirsiniz. Ki muhtemelen gereksinimlerden bir tanesinin dahi yokluğu, ilişkinin ciddi bir kaos havasında devamını sağlamaktadır. Bu sebeple analiz yapmanız çok zor olmaz ve kısa sürede sizdeki eksiğin farkına varırsınız! Mavibayan.com olarak ilişkilerinizi en az sizler kadar düşündüğümüzden, bu yazımızı biran önce yayınlama kararı aldığımızı da belirtmeden geçmeyelim. 🙂

Karşılıklı Duyulan Saygı

Çiftler için bir ilişkide en önemli şey karşılıklı saygı olmalıdır. Büyüklerimizin de söylediği gibi; aşk, arzu, istek hepsi geçicidir. Aynı şekilde karşılıklı sevgi de bir süre sonra azalabilir lakin karşınızdakine duyduğunuz saygı asla azalmamalıdır. Bir ilişkide saygının azalması, ilişkinin temellerinin ciddi manada sarsılmasına yol açar.

Beraber Kurulan Hayaller

Geleceğinize yönelik istek ve hedeflerinizi birlikte planlamanız, sizi birbirinize bağlayan sıkı bir kuvvet olacaktır. Planlarınız doğrultusunda karşınıza çıkan tüm güçlükler ile birlikte savaşır ve bu sayede ilişkinizi güçlendirirsiniz. Bunun haricinde birbirinizden bağımsız hayalleriniz de olmalı lakin bu farklılıklar, birbirinizi bağlayan konularda olmamalıdır. Sevgilinizin hayalini onaylamasanız da, yeri geldiğinde ona destek olmak gereksinimini hissetmelisiniz.

Eğlenceli Zaman Geçirmek

İlişkilerde genellikle en çok problem olan konulardan bir tanesi de; birlikte zaman geçirme sıkıntısıdır. Aslında birlikte ne kadar çok zaman geçirdiğinizden ziyade geçirdiğiniz zaman boyunca neler yaptığınız önemlidir. Bu sebeple birlikte geçireceğiniz zaman içerisinde neler yapacağınızı önceden tasarlamanız size büyük bir artı sağlayacaktır. Bu sayede ikinizde sıkılmaz haliyle birbirinizden uzaklaşmazsınız.

Kendi Hayatınız Olmalı

İlişki köküne inildiği zaman; birlikte yaşanan, ortak bir hayat anlamına gelmektedir. Lakin aynı zamanda kişilerin kendilerine ait bir hayatları olmadan da ortak bir hayat kurmaları çok ama çok zordur. İlişki içerisinde eşten bağımsız, sadece kendinize ayırdığınız zamanlar mutlaka olmalıdır. Yaşanılan ilişki, kendi hayatınızı ve yaşamınızı engellememelidir. Aynı zamanda eşinizin de sizden bağımsız zaman geçirmesine izin vermeli, onu çok fazla sıkmaktan kaçınmalısınız. Bırakın ilişkideki eşiniz de; erkek/kız arkadaşları ile dışarı çıksın, özgürce zaman geçirsin.

Karşılıklı Duyulan Güven

Bir ilişkiyi ayakta tutan en önemli unsurlardan bir tanesi karşılıklı duyulan güven duygusudur. Eğer güven duygusu bir kez olsun kaybolursa o ilişki ya biter yada çok uzun bir süre bocalama dönemine girer. Bu sebeple siz siz olun, karşılıklı duyulan güveninizi hiçbir zaman kaybetmeyin!

Sağlıklı İlişkinin Şartları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz