Saçlar Nasıl Taranmalı ? | Mavibayan.com

Saçlar Nasıl Taranmalı ?
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
5.855 kez görüntülendi

Saçlar Nasıl Taranmalı ?

Merhaba hanımlar! Daha öncede bahsettiğimiz bir konu saç problemleriydi. Saçlarımızda yağlanma, kuruma, elektriklenme, kırılma gibi bir çok problemle karşı karşıya olduğumuz zaman şampuanımızı, bakım kremimizi, saçımızı kurutma ya da düzleştirme şeklimizi değiştiririz. Fakat bazen asıl problem bunlar olmayabilir. Bizde Mavibayan.com ekibi olarak, bu konunun araştırılma potansiyelini bildiğimiz için gerekli bilgiler ışığında sizlere bu yazıyı hazırladık.

Saçınızı doğru tarayıp taramadığınızı hiç düşündünüz mü ya da saçınızı tarama şeklinizin yukarıda saydığınız sorunlara neden olacağını ? Mavibayan.com ekibi olarak araştırdık ve saçınızı nasıl taramalısınız sorusunun cevabını bulduk!

Köklerden uçlara doğru mu taramalıyız ?

Saçları köklerden uçlara taramak doğrudur. Fakat çoğu zaman dipten uca direk taramak yanlış bir tarama şekli olur. Saçınızın dolaşıklığını açmak isterken saçınıza zarar verebilirsiniz. Bu nedenle saçınızın uzunluğuna göre iki ya da üç aşamada saçınızı taramalısınız.

Islakken taramak ne kadar doğru ?

Saçımız ıslakken nemden dolayı esnek bir yapı kazanır. Saç esnediği zaman uzar ve incelir. İnce saçlar ise taranırken çok kolay kırıldığı için taramadan önce saçınızı kurutmalı ya da en azından nemini biraz almalısınız.

Saçı fırça ile açmak doğru mudur ?

Fırça saç taramak için doğru bir araç değildir. Kuru ya da ıslakken saçınızı açmanız için tarak kullanmalısınız. Fırçayı saçınızı açtıktan sonra sadece şekil vermek amacıyla kullanmanız çok daha doğru olur.

Saçınızı günde kaç kere taramalısınız ?

Saçınızı tarama sıklığı saçın yapısına göre değişiklik gösterir. Önemli olan çok değil, kaliteli bir şekilde taramaktır. Saçınızı sık sık taramak yerine, doğru bir şekilde taramayı deneyin.

Yanlış Fırçalar

Saç sorunlarının en büyük nedenlerinden biri yanlış fırça kullanmaktır. Doğal kıllı fırçalar, sentetik kıllardan çok daha sağlıklıdır. Doğal kıllı fırçalar saçın kendi yağını diplerden uçlara dağıtarak saçtaki yağ oranını dengeler.

Saçlar Nasıl Taranmalı ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar HAZAL dedi ki:

    O kıyafetleri mümkünse istiyorum. O saçlar falan nasıl güzeldir öyle. Bayıldım. Şimdisen number one bu dizi. Ayrıca yazı mükemmel kaliteli bir yazı, tüm ekip olarak ellerinize sağlık.

Yorum Yaz