Saçlar için Sihirli Gıdalar | Mavibayan.com

Saçlar için Sihirli Gıdalar
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
701 kez görüntülendi

Saçlar için Sihirli Gıdalar

Merhaba hanımlar! Biliyorsunuz ki bir bayanın güzel görünmesini sağlayan etmenlerden biri saçtır. Saçları gün içinde maruz kaldığı etkiler saçı yıpratır. Havadaki kir saçın yıpranmasına neden olur, rüzgar saçı dolaştırır. Bunun gibi birçok nedenden dolayı saçlarınız zarar görebilir. Saçlara zarar verecek bu kadar çok şey varken saçı beslemek, sağlıklı kalmasını sağlamak oldukça zordur. İlk olarak saçınıza uygun bir şampuan kullanmalısınız. Şampuanı sık sık değiştirmek saça zarar verir gibi bir düşünceye kapılmayın. Bu oldukça yanlıştır. Tam tersine arada bir şampuanı değiştirmek saça gayet iyi gelir. Saç bakımınız  için kimyasal malzemeler kullanmak istemiyorsanız mutfağınızda rahatlıkla bulabileceğiniz gıdalar sayesinde saç bakımı yapabilirsiniz.

Bal

İnsan vücudu için çok faydalı bir besin olan bal beslenmenin yanı sıra saç içinde oldukça yararlıdır. Bal saçtaki nemi alır ve hapseder. Saçınızın daha sağlıklı görünmesini sağlar. Balın en iyi şekilde sonuç vermesi için; bir çorba kaşığı balı kullandığınız şampuana ekleyin. İyice çalkaladıktan sonra her zamanki gibi kullanmaya devam edin. Kullandıktan sonra saçlarınızın yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Pirinç

Özellikle Uzak Doğu mutfağında çok fazla kullanılan pirincin saçı dolgun gösterme özelliği vardır. Bir kap pirinci iki kap dolusu suya koyun ve sabaha kadar bekletin. Sabah pirinci süzdükten sonra suyunu sprey ağızlı bir şişeye dökün. Saçınızı kurutmadan önce pirincin suyunu saçınıza sıkın.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi, muhteşem bir parlatıcı özelliğine sahiptir. Saçınızı şampuanladıktan sonra biraz elma sirkesi sürün ve durulayın. Saçınızdaki parlaklığı görünce çok şaşıracaksınız. Saçınız boyalı ise bu uygulamayı yapmayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz