Saç Modeline Göre Makyaj | Mavibayan.com

Saç Modeline Göre Makyaj
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.231 kez görüntülendi

Saç Modeline Göre Makyaj

Merhaba bayanlar! Eminim ki hepiniz bir ortama girdiğinizde saçınızın modeliyle, saç renginizle, kıyafetlerinizle ve makyajınızla göz kamaştırmak beğenilmek istersiniz. Daha önce makyajla ilgili bir çok yazı paylaştık. Peki siz saç modelinize uygun makyajı biliyor musunuz ? Bazı bayanlar gerçekten çok güzel makyaj yaparlar fakat saç modellerine uygun yapmadıkları için güzel bir görüntüye kavuşamazlar. Bu nedenle saçınıza uygun olan makyajı bilip doğru bir şekilde yapmanız gerçekten çok önemlidir. Bayanlar genelde saç modellerini oldukça fazla değiştirir, eğer saçlarıyla çok oynayan bayanlara dikkat edecek olursanız onlar makyajlarını hep aynı tip yaparlar. Yapılan en büyük yanlışta buradadır. Biz Mavibayan.com ekibi olarak saç modellerine göre nasıl makyaj yapılması gerektiğini araştırdık, şimdi gelin sizde kendi saç modelinizin makyajına bir bakın.

Küt Kısa Saçlar

Bu aralar çok moda olan bu tip bir saça sahip iseniz mutlaka dudaklarını öne çıkaran bir ruj kullanmalısınız, üstelik dudaklarınızın etrafına da dudak kalemi sürebilirsiniz. Kullanacağınız ruju kırmızı ya da bordo tercih edebilirsiniz. Cildinize uyumlu ve zarar vermeyecek bir fondöten yardımı ile cilt kusurlarınızı kapatın. Ardından gözlerinize rujunuzun rengine uygun bir far sürün.

Uzun Saçlar

Saçlarınız oldukça dikkat çekici olduğu için daha sade, hafif tonlarda bir makyaj uygulamalısınız. Şeftali ya da sütlü kahve tonlarında bir far ve bu tonlarda bir ruj görüntünüzü tamamlayacaktır. Farı tamamlamak için kahverengi bir kalem ve rimel uygulamayı unutmayın.

Katlı Saçlar

Cilt kusurlarınızı fondöten ya da pudra ile kapatın. Ardından gözlerinize, gri göz farı ve eyeliner uygulayın. Pembe bir allık ve bu tonlarda ruj sürün. Rujunuzun üzerine mutlaka parlatıcı uygulayın.

Saç Modeline Göre Makyaj Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar AYŞENUR dedi ki:

    Bayılıyorum bu saç modeline :d Ayrıca yazı mükemmel kaliteli bir yazı, tüm ekip olarak ellerinize sağlık.

Yorum Yaz