Saç Dökülmesine Çözüm Lavanta! | Mavibayan.com

Saç Dökülmesine Çözüm Lavanta!
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
735 kez görüntülendi

Saç Dökülmesine Çözüm Lavanta!

Merhabalar sevgili okurlarımız ve çok saygıdeğer ziyaretçi dostlarımız! Bu yazımızda sizlere gerek bayanların gerekse bayların sıklıkla yaşadığı ortak rahatsızlıklardan biri olan saç dökülmesi ile ilgili olarak çeşitli bilgiler vereceğiz. Öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor ki; saçlar en çok kış aylarında dökülmektedir. Saçların en çok kış aylarında dökülmesi ise saç köklerinin kış aylarında kurumasından kaynaklanmaktadır. Saç dökülmesini biran önce durdurmak, saçlarınızın sağlığı bakımından çok önemlidir. Zira saçların yeniden çıkmasını sağlamak, saçın dökülmesini önlemekten daha zor.

Sizlere saç dökülmesini önlemek için az sonra önereceğimiz karışımı düzenli olarak uygulayın. Karışımımızın güzelliği evde de rahatlıkla uygulanabilmesidir.

Hazırlanışı

Bir tutam lavantayı kaynamakta olan yarım tencere suya katın. Yaklaşık 5 dakika kadar süre ile yüksek sıcaklıkta demleyin. Demleme işleminin tamamlanmasının ardından ılık hale gelmesini bekleyin ve ılıkken süzün.

Uygulanışı

Şayet saçlarınız temiz ise demlediğiniz lavanta suyu yardımı ile saçlarınızı yıkayın. Yıkama işleminin ardından yarım saat bekleyerek etki etmesini bekleyin. Ardından sadece su yardımı ile saçlarınızı durulayın.

Lakin saçlarınız kirli veya çok yağlanmış ise; önce yeşil sabun ve şampuan yardımı ile yıkayın. Ardından demlenmiş lavanta suyu ile yıkayarak yarım saat etki etmesini bekleyin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz