Ruj Sürmenin Püf Noktaları | Mavibayan.com

Ruj Sürmenin Püf Noktaları
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
649 kez görüntülendi

Ruj Sürmenin Püf Noktaları
Sponsor Bağlantılar

Merhaba hanımlar! Ruj tüm hepinizin vazgeçilmezidir eminim. Bütün makyajın o güzel görünümün tamamlayıcısı rujdur, yalnız eğer ruju doğru bir şekilde sürmez iseniz rujunuzun görüntüsü tam bir faciaya neden olabilir. Siz rujunuzu doğru sürmeyi bilin ki güzelliğiniz kusursuz olsun. Mavibayan.com ekibi olarak bu yazımızda sizlere ruj sürme ile ilgili olarak bilinmesi gereken püf noktaları sunacak, sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Başta yapmanız gereken ruju giyeceğiniz kıyafete uygun renkte seçmenizdir. Eğer gündüz makyajı yapıyorsanız doğal tonları seçmeniz, gece bir yere gitmek için makyaj yapıyorsanız bordo gibi koyu tonları seçmeniz daha doğru olur. Eğer ağır duran bir makyaj yapacaksanız rujunuza uygun bir dudak kalemi kullanın. Eğer dudak kalemi kullanacaksanız kolay sürmek için; dudağınızın üst kısmından başlayın ve taşırmadan dudağınızın etrafını çizin. Kaliteli bir dudak kalemi kullanmanız bu işlemi kolaylaştırır. Fakat kullandığınız dudak kalemi kaliteli olmazsa ortaya güzel bir sonuç çıkmaz.

Sponsor Bağlantılar

Önemli olan bir şey daha varsa o da rujun kalıcılığının nasıl sağlanacağıdır. Çoğu bayan bu konudan şikayetçidir. Ruj kalıcı değilse azaldığı zaman her ortamda tekrar ruj süremezsiniz. Bu nedenle makyajınızı yaparken ruj sürdükten sonra bir peçeteyi hafifçe dudaklarınızın üstüne bastırın. Bu işlem sayesinde rujunuzun dudaklarınızda kalan fazla tabakasını alır ve sadece renginin kalmasını sağlar. Tabakayı aldıktan sonra dudaklarınıza bir kat daha ruj sürün. Bu şekilde rujunuzun kalıcılığı artmış olur. Likit rujlar ise normal rujlara göre daha kalıcı olduğu için onları tercih edebilirsiniz.

Ruju sürerken dişlerinize ruj bulaşabilir. Bu durum ise oldukça çirkin bir görüntüye sebep olabilir, gülüşünüzü engeller. Bu yüzden ruju uyguladıktan sonra parmağınız ile dudaklarınızın iç kısmındaki fazla ruju temizleyin. Emin olmak içinse aynanın karşısında kocaman bir gülümseyin.

Ruj Sürmenin Püf Noktaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz