Mutluluğun Sırları

6 yıl önce
1.651 kez görüntülendi

Sponsor Bağlantı Mutluluğun Sırları

Merhaba bayanlar! Hepimiz bazen kötü bir gün geçirebiliriz. İş görüşmesinin kötü geçmesi, ufak bir tartışma, telefonunuzun bozulması, istediğiniz bir kıyafeti alamamak gibi küçükte olsa bize göre önemli olan nedenlerden dolayı canımız sıkılabilir. Olanlara aldırmamak, dünyaya pozitif bakmak, iyimser olmak herkesin yapabileceği bir şey değildir sonuçta. Bazılarımız gerçekten çok çabuk sinirlenip, çok çabuk üzülebiliriz. Böyle olduğunda ufak tefek sorunlara kafa yormamak elde değil. Her an iyimser olup gülümseyebilen insanlar gerçekten çok şanslı, öyle olmayanlar içinse kendini iyi hissettirecek birkaç önerimiz var. Aslında kendini iyi hissetmek, mutlu olmak, gülmek dünyanın en kolay şeyidir. Sizde mutlu ve iyimser olun, olamıyorsanız işte yapmanız gerekenler. 

Gülümseyin: Bu basit bir öneri olabilir, fakat denemekten zarar çıkmaz. Gülümsedikçe ne kadar iyi hissettiğinize inanamayacaksınız. Başta zorla gülümsemiş olsanız bile sonradan kahkahalarla gülmeye başlayabilirsiniz. 

Hoplayıp zıplayın: Egzersiz yapmak endorfin salgısını artırır ve mutlu olmanızı sağlar. İp atlayın, sek sek oynayın ya da bir sağa bir sola zıplayıp durun. Kesinlikle iyi gelecek. 

Güzel bir şeyler koklayın: Portakal ya da lavanta özlü bir şeyler koklamak stresi azaltır. Stres azalınca, dertlerinizden uzaklaşınca mutluluk artar. Bu konuda kokulu mumlardan yardım alabilirsiniz. Eriyen mumla birlikte sıkıntı ve stresiniz içinizden uçup gider. 

Çikolata yiyin: Çikolata bütün kadınların bebeğidir. Çikolata sevmeyen kişi çok azdır herhalde. Çikolata yenildiğinde, egzersiz yaptığında olduğu gibi endorfin salgılanır, bu da mutlu olmamızı sağlar. Tadı bu kadar lezzetli olan bir şey bir de mutlu ettiği için sevenleri kesinlikle vazgeçemez. 

Kendinizi iyi hissettiğiniz bir anı hayal edin: Mutlu olmadığınız an kendinizi kötü hissediyor olabilirsiniz. Eğer kendinizi oldukça iyi hissettiğiniz bir anı hayal ederseniz daha mutlu olacaksınızdır. 

Mutluluğun Sırları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz