Muhteşem Saçlar için Gerekli Besinler | Mavibayan.com

Muhteşem Saçlar için Gerekli Besinler
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
688 kez görüntülendi

Muhteşem Saçlar için Gerekli Besinler

Merhaba hanımlar! Türkiye’nin çoğu yerleri soğuğu bu kış fazla yaşayamamış olsa bile, saçlarımızı yıpratmaya yetecek kadar soğuk vardı. Özellikle ince telli, dayanıksız saçları olan bayanların saçları diğer bayanlara göre daha çok yıprandı. Saçlarınızı birçok yolla koruyabilirsiniz. Doğal bitkilerden yapacağınız saç maskesi işinize çok yarayabilir. Sadece yaptığınız maskeler değil saçınıza gösterdiğiniz dikkatte önemlidir. Saçınızı nazik bir şekilde taramanız gerekir, çünkü saç en ufak bir şeyde zarar görebilir. Eğer sert ve hızlı bir şekilde önemsemeden tararsanız saçınız zarar görür ve kırılır. Kullandığınız şampuanda saç bakımında çok önemlidir. Şampuanı değiştirmek saça zarar verir derler fakat öyle bir şey yoktur. Şampuanınızı arada sırada değiştirmezseniz saçınız şampuana alışır. Bu durumda şampuan ilk kullanmaya başladığınızdaki etkisini göstermeye devam etmez. Saçınızın yapısına uygun ama farklı şampuanları kullanmanız gerekir. Saçın güçlü kalmasını sağlayacak ve yıpranmasını önleyecek en önemli şeylerden biri beslenmedir. İyi beslenme sadece saç için değil bütün vücut için önemlidir. Bu nedenle beslenmenize dikkat etmelisiniz ki saçlarınız güçlü kalsın. İşte saçlara en iyi şekilde bakım yapan besinler.

Havuç

Havuç, herkesin tüketmesi gereken çok önemli bir besindir. Havucun bir çok faydası vardır. Sonuçta Bugs Bunny havucu boş yere yemiyor değil mi ? Havuç sağlıklı bir saç derisi, dolayısıyla muhteşem parlak saçlar için çok gereklidir. Bunun yanı sıra havuç görme yeteneğinin de gelişmesini sağlar.

Somon

Somon, omega-3 yağ asitleri ile donanmış en zengin gıdalardan biridir. Parlak ve sağlıklı saçlar için mutlaka tüketilmesi gereken besinlerin başında gelir. Ayrıca B12 ve demir gibi vücuda fayda sağlayan vitaminleri içeren çok faydalı bir besindir.

Yumurta

Yumurta, bütün herkesin kahvaltıda en az 1 adet yemesi gereken bir besindir. Yumurtayı nasıl yemeyi tercih ettiğiniz hiç önemli değildir, ister haşlanmış yiyin, ister tavada pişmiş, protein açısından çok önemli bir kaynaktır. B12 vitamini ve biyotin içerir. Saç ve saç derisi için çok önemlidir.

Yeşil Yapraklı Sebzeler

Ispanak, marul, pazı, pırasa gibi yeşil yapraklı sebzeler parlak saçlar için gereken demiri sağlarlar. Bu nedenle bolca tüketilmesi gerekir.

 

Muhteşem Saçlar için Gerekli Besinler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz