Medcezir Mira-Yaman Kavgası! (15. Bölüm) | Mavibayan.com

Mira Yaman Kavgası!
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
2.933 kez görüntülendi

Ekranların sevilen dizisi Medcezir, dün 15. bölümü ile izleyenleri bir hayli hüzünlendirdi. Önceki bölümlere nazaran karakterlerin karakteristik özelliklerinde değişimler görüldüğü bu bölüm, hem eğlendirirken hemde “olmadı bu” dedirtti. Mavibayan.com ekibi olarak sosyal ağlarda yaptığımız araştırmalar sonucunda Medcezir izleyicilerinin büyük bir bölümünün dünkü bölümden memnun olmadığını öğrendik. Peki Medcezir izleyicileri neden böyle düşünüyor merak ediyor musunuz ? Açıklıyoruz!

Öncelikle Medcezir izleyen çoğu kişinin bileceği üzere dizi, yabancı bir dizi olan THE O.C.’den uyarlamadır. Haliyle bunun bilinmesi insanların dizinin orijinal haline olan ilgisini de bir hayli arttırıyor. Orijinal halindeki olay örgüsü, Medcezir’e tam olarak aktarılmayınca da sıkıntılar çıkıyor. Her ne kadar sorunların temeli bu olsa da dünkü bölümün memnun etmemesinin tek sebebi bizlere göre, teknik ekibin hatası idi. Nasıl mı ? Önceki bölümlerde son derece anlayışlı, melek gibi gösterilen Mira, bir anda daha konu hakkında net bir bilgisi dahi olmadan Yaman‘a haddinden fazla ağır laflar söylüyor ve ilişkisini bitiriyor. Dizinin 1. bölümünden itibaren çizilen, oluşturulan Mira karakteri 1 bölümde yerle bir edilmekle beraber, bir sonraki bölümlerde mecburen barışacak olduğu Yaman’ın da karakteri çizilmek mecburiyetinde olacak. Zira Yaman gibi bir karakterin, insanların içinde o denli ağır lafları işittikten sonra Mira’ya dönmesi mucizedir hatta ötesidir.

Öte yandan nedeni bilinmez Yaman karakteri, adeta bir süper kahraman gibi yazılmakta her bölüm en az 1 kafa ortalaması ile oynamaktadır. Başlarda etkileyici gibi gözükse de şuan tamamen komik bir duruma düşmektedir. Son birkaç bölümü izlerseniz Yaman’ın Orkun‘la her karşılaştığında kafa attığını fark edeceksiniz. İlaveten Mert ve Yaman gibi iki sıkı dostun son sahnede o kadar bağımsız hareket etmesi de mantığa bir hayli aykırıydı. Önceki bölümlerde bize alıştırılan Mert karakteri, öyle bir saçma durumun meydana gelmesi durumunda anında dostunun arkasından gider, mekanı terk ederdi. İlk bölümlerde Eylül, Yaman’a asılırken tıpkı Yaman’ın yaptığı gibi.

Diyeceğimiz o ki; Medcezir, 15. bölümü ile fazlasıyla sınıfta kalmıştır. Umarız teknik ekip hatalarını anlar ve gelecek bölümlerde yine eski kalitesine döner.

Mira Yaman Kavgası! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz