Migren Nasıl Geçer ?

5 yıl önce
1.250 kez görüntülendi

Sponsor Bağlantı Migren Nasıl Geçer ?

Merhabalar sevgili okuyucularımız ve saygıdeğer ziyaretçi dostlarımız! Bu yazımızda sizlere, dünyanın en çok çektiren rahatsızlıklarından biri olan migren ve migren tedavisi ile ilgili çeşitli bilgiler sunacağız. Eğer siz de migrenden dert yanıyor ve yıllardır bu rahatsızlığı çekiyorsanız yazımızdan öğreneceğiniz çok şey olduğuna emin olabilirsiniz. Tabii ki burada öğrendikleriniz sadece bilgi niteliğindedir, kesin tedaviler için doktorunuza başvurmanızda fayda vardır.

Su Tüketiminizi Arttırın

Migren rahatsızlığının ilaçsız, doğal çözümlerinden en önemlisi su tüketimidir. Migren hastalarının günlük ortalama olarak 2-2,5 litre su tüketmeleri kesinlikle gerekmektedir. Su tüketiminin az olduğu bünyeler migren ataklarıyla daha çok karşılaşmaktadır. Ki migrenden ziyade suyu az tüketen insanlarda sık sık da baş ağrısı gözükmektedir. Özellikle spor yapıyorsanız veya meslek gereği vücuttan aşırı ter atıyorsanız mutlaka su tüketiminize dikkat ediniz.

Kafein

Migren rahatsızlıklarında bazı insanlarda kafein çözüm olurken, bazılarında ise tetikleyici bir unsur oluyor. Kafeinin migren hastalığındaki rolü tamamen sizin bedeninize bağlı bir durum diyebiliriz. Kendi kendinize kafeinin size iyi gelip gelmediğini test edebilirsiniz zira çay veya kahve tükettiğinizde migreniniz başlıyor mu yoksa hafifliyor mu denemenizde fayda var.

Uyku

Deliksiz uykular migren rahatsızlığına tedavi niteliğinde olan unsurlardan bir tanesidir. Eğer migren hastalığı ile boğuşuyorsanız deliksiz birkaç saatlik uykunun size çok faydası olacaktır.

Düzenli Spor

Günlük hayatında düzenli spor yapan insanların (en azından egzersiz) çeşitli hastalıklara yakalanma ihtimali daha düşüktür. Bu migren içinde geçerlidir. Eğer migren hastalığı ile uğraşıyorsanız düzenli spor yapmanızın size çok büyük tedavi olacağını göreceksiniz.

Migren Nasıl Geçer ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz