Mideyi Dengelemek | Mavibayan.com

Mideyi Dengelemek
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
736 kez görüntülendi

Mideyi Dengelemek

Merhaba bayanlar! Bir gün durduk yere hiç beklemediğiniz bir anda midenizde inanılmaz bir ağrı hissedebilirsiniz. Bu durum günlük yaşamınızı olumsuz etkiler, birçok işi yapmanızı engeller. Bu tip olayların pek çok nedeni olabilir; fazla gıda tüketmek, gıda zehirlenmesi, mide üşütmesi ve daha başka birçok nedenden mideniz rahatsız olabilir. Mideniz rahatsızlandığında, ağrıdığında genelde bir şeyler yemeyi düşünmezsiniz. Çünkü ağrıdığında insanın canı bir şey yemek istemez. Fakat bu durumu düzeltmenin bazı yolları var. Çokça yaşanan mide ağrılarını en aza indirgemek için mide asidini engelleyecek g tüketilmelidir. Haşlanmış patates, haşlanmış tavuk, muz gibi gıdalar mide asidini dengede tutmayı sağlar. Ayrıca bir bardak ılık süt içmek, kuru kayısı, incir ya da erik yemek, vişne ya da elma suyu tüketmek, yenilen yemeklerin yanında bol bol maydanoz tüketmek mide ağrısını azaltmada etkili yöntemler içinde sayılabilir.

Eğer mide ağrınız ne yaparsanız yapın geçmiyorsa, yediğiniz bir yemekten dolayı zehirlenmiş olabilirsiniz. Eğer gıda zehirlenmesi gibi bir durumunuz varsa zaman geçmeden bir doktora gidin. Çünkü bu durum ciddi olabilir. Zehirlenmeler kendini kusma, mide bulantısı ve baş dönmesi şeklinde de gösterebilir.

Mide ağrınızı daha başlamadan önlemek istiyorsanız; yiyecek ve içeceklerinizi tüketirken dikkat etmelisiniz. Asit oranı yiyecekler tüketmeniz, bunun yanında kola, fanta gibi asitli içeceklerden uzak durmanız işinize yarayabilir. Sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek yemeklerden de uzak durmalısınız.

Mideyi Dengelemek Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz