Meyve Sularının Faydaları | Mavibayan.com

Meyve Sularının Faydaları
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.155 kez görüntülendi

Meyve Sularının Faydaları

Merhaba hanımlar! Meyve en güzel yiyeceklerden biridir. Birçok anne küçük çocukları meyve yemediği için onlara meyve sıkıyor. Yaptıkları gerçekten çok doğru. Çünkü taze meyve sıkmak insan vücuduna oldukça yararlıdır. Özellikle bebeklerde ya da çocuklarda bağışıklık sistemini destekler. Meyvelerin içindeki vitaminler herkese lazımdır. Fakat marketlerden aldığınız meyve suyu taze sıkılmış meyve gibi vücudumuza gereken vitaminleri sağlamaz. Elbette içinde vitamin vardır fakat taze sıkılmış meyveyle kıyaslanamaz bile. Bilirsiniz, meyve suyu yapılırken çürümüş ya da satılamayacak meyveler kullanılır. Ayrıca elmanın çekirdeğinde siyanür zehri bulunur. Elmayı çekirdekle beraber sıvı hale getirdikleri için fazla tüketimi sonucunda insan vücuduna zarar verir. Bu nedenle özellikle elma suyunu marketten almamaya dikkat edin. Ayrıca hangi meyve olursa olsun eğer evde sıkmayı düşünürseniz içine çekirdeğini atmayın.

Portakal Suyu

Portakalın faydaları saymakla bitmez. Harika bir meyve olan portakal, kış meyvesi olmasına rağmen rengi o kadar güzeldir ki, hava ne kadar kötü olursa olsun insanın içine bir canlılık gelir. Bu kadar güzel bir meyvenin yararlı olmayacağını kimse söyleyemez. Portakal tam anlamıyla C vitamini deposudur. İçerisindeki C vitamini sayesinde soğuk algınlığına karşı korur. Portakalın içerisindeki potasyum ve magnezyum kalp krizinden korur.

Nar Suyu

Nar harika bir meyvedir. Herkes nar sevmeyenler bile nar suyunu mutlaka severek içer. Üstelik nar çok yararlıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Enfeksiyonlara karşı vücudun dirençli olmasını sağlar. Bir bardak nar suyunun içinde 10 bardak yeşil çay ve 4 bardak kızılcık suyuna eşdeğer antioksidan madde bulunur. Kolesterol düşürücü ve düzeltici etkisi ile kalp dostudur.

Ananas Suyu

İçerisindeki B vitamini nedeniyle cildin ve saçların güzelleşmesini sağlar. Üstelik diyet yapan kişilere kilo vermede ve tok tutmada yardımcıdır. Mide ve bağırsakları temizleme özelliği vardır. Ananas alırken üzerindeki yaprakların yeşil ve taze olmasına dikkat edin. Ananasın kan sulandırıcı ilaçlarla birlikte kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Meyve Sularının Faydaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz