Maşa ile Bukle Yapmak | Mavibayan.com

Maşa ile Bukle Yapmak
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.336 kez görüntülendi

Maşa ile Bukle Yapmak

Merhaba hanımlar! Saçlarınızın güzel görünmesi için buklelere sahip olmak istiyor olabilirsiniz. Havalı, herkesin dikkatini çeken bukleleri kim istemez ki zaten ? Bukle yapmak için bigudilerle saatlerce uğraşmanıza gerek yok. Üstelik istediğiniz sonucu bigudiler sayesinde alamayabilirsiniz. Bu nedenle bigudileri hemen atın ve gidip kendinize yeni bir maşa alın. Maşa çok daha güzel buklelere sahip olmanızı sağlar. Üstelik alıştığınız zaman göreceksiniz, maşayla bukle yapmak oldukça kolay. Yalnız unutmayın, maşa sıcaklık verdiği için fazla sıcaklık saçlarınıza zarar verebilir. Hatta saçlarınız yanabilir. Bu nedenle maşayı elinizden geldiğince az kullanmaya çalışın. Ayrıca saçınıza maşa yaparken elinizin ya da yüzünüzün yanmamasına dikkat edin. Fiyatları oldukça uygun olan maşaları her yerde bulabilirsiniz. Maşa aldıktan sonra işiniz gayet kolay. İşte adım adım yapacaklarınız.

  • Maşa yapmadan önce saçınızı yıkayın ve iyice kuruduğundan emin olduktan sonra maşa yapın.
  • Maşa yapmaya başlamadan önce maşanın uygun sıcaklıkta olduğundan emin olun.
  • Bukleleri yapmadan önce saçınıza şekillendirici krem sürün. Böylece buklelerin dayanıklılığı artacaktır ve uzun süre kalıcılık sağlanacaktır.
  • Uçlarda iki santimetrelik kısmı açıkta bırakarak, saç köküne doğru maşayı yatay tutup alt plakaya saçlarınızı sarın ve maşayı kapayın.
  • İşlemi tamamladıktan sonra maşayı açın ve saçınızı açın. Sonuç; parlak ve kabarık dalgalar.

Buklelerin kalın olmasını istiyorsanız saç tutamını daha kalın alarak maşaya sarın. Şık dalgalar için maşayı saç köküne oldukça yakın tutarak, saç uçlarına kadar sarın. Bileğiniz ile birlikte maşayı 180 derece döndürün ve maşayı dışa doğru döndürerek düz çekin. Saç spreyi sıktıktan sonra işiniz biter. Eğer bozuk maşa denilen doğal buklelere sahip olmak istiyorsanız, bukleleri maşadan çıkarınca geniş bir tarak ile tarayın ve açın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz