Makyajsız Güzel Olun | Mavibayan.com

Makyajsız Güzel Olun
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
761 kez görüntülendi

Makyajsız Güzel Olun

Merhaba bayanlar! Makyaj yapmadan güzel görünmek her zaman daha iyidir. Makyaj güzeli diye bir tabir var sonuçta değil mi ? Aslında bütün bayanlar içten içe bilir ki öyle bir şey yok. Evet makyajın kişiyi daha güzel gösterdiği doğrudur fakat biri sırf makyaj yapıyor diye makyajsız dünyanın en çirkin insanı olacak diye bir şey yok sonuçta. Sırf böyle şeyler yüzünden arada sırada makyaj yapmaktan kaçınmayın. Yinede sadece makyaj güzeli olmayı istemiyorsanız abartılı makyajdan kaçının. Makyajsız güzel görünmeyen insanların böyle olmalarının sebebi her zaman makyaj yapmaları, akşamları eve geldiklerinde yüzlerini iyice temizlememeleri ve belkide bazen kalitesiz makyaj ürünleri kullanmalarıdır. Öncelikle sürekli makyaj yapmaktan kaçının. Unutmayın tırnaklar uzun süre ojeli kaldığında bile zarar görür. Üstelik yüzünüz tırnaklardan daha hassastır. Bu nedenle makyaj yüzünüzde uzun süre kalmamalı. Makyajı iyice temizlemelisiniz. Mümkün olduğunca kaliteli ürünleri kullanın. Ayrıca cildinizi tahriş eden ya da yapısına uygun olmayan makyaj malzemelerini kesinlikle kullanmayın.

Abartı makyajdan kesinlikle kaçının. Doğallık, en az güzellik kadar önemlidir. Özellikle yaz gelince makyaj yapmaktan kaçınırsanız doğal olursanız sizde çok kolay bir şekilde gönülleri fethedebilirsiniz. Doğal güzelliğinizi desteklemesi ve koruması için birkaç şey yapabilirsiniz.

Öncelikle dudaklarınızın kurumasını ve çatlamasını önlemek için bol bol su tüketin. Arada yumuşak kıllı diş fırçası yardımıyla dudak bakım kremlerini kullanarak dairesel hareketlerle masaj yapın. Düzenli olarak kaliteli bir cilt kremi kullanmak, cildinizin daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Yüzünüzde yara izleri varsa koyu renk fondötenlerden kaçının, açık renk fondötenlere ağırlık verin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz