Limon Kabukları ile Cilt Temizliği | Mavibayan.com

Limon Kabukları ile Cilt Temizliği
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
934 kez görüntülendi

Limon Kabukları ile Cilt Temizliği

Herkese merhabalar! Herkesin bildiği gibi limonun yararları say say bitmez. Bizim bugünkü konumuz limonun cilde olan faydaları. Sivilcelere çok iyi gelen limon sivilcelerle derdi olan bayanlar en büyük dostu. Asitli bir yapısı olduğu için limon sivilceleri büyük oranda geçirir. Bu yüzden limonu alıp yüzünüze hiçbir şeyle karıştırmadan sürerseniz. Ve bunu düzenli bir şekilde devam ettirirseniz yüzünüzdeki değişimi göreceksiniz. Zaten sürdüğünüz andan itibaren suratınız gerginleşecektir. Mavibayan.com ekibi olarak sizlere özel yazılarımızdan bir tanesidir.

Cildinizde sivilcelerinizin nedenlerinden birisi de cildinizin çok yağlı olmasıdır. Aslına bakarsanız yağlı cilt kuru ciltlere göre daha az ve geç yaşlanır. Bu bir avantaj olsa da, yağlı ciltler genelde çok sivilceli olur. Eğer sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız cildinizi biraz da olsa kurutmaya yardımcı olacak bir şey kullanmanız gerekir. Bilin bakalım bu ne ? Limon.

Şimdi cildinizi kurutmanız için yardımcı olacak limon maskesinin tarifini vereceğim. İyi dinleyin olur mu ?

Tarif: İki limon kabuğunu dikkatlice soyun ya da tasarruf etmek için limonu sıkıp kullandıktan sonra kabuğu tekrar kullanabilirsiniz. Kabukları suyun içine koyun ve yarım saat boyunca suda bekletin. Sonra kabukları alıp robota koyun ve püre haline getirin. Temizlenmiş cildinize uyguladıktan sonra 10 dakika boyunca bekletip yıkayın.

Şimdi gelelim üçüncü çözüm yoluna. Eskiden beri bilinen ve gribe iyi gelen bal ve limonu şimdi cildiniz için kullanacaksınız. Bir limon alın ve kabuklarını rendeleyin. Balı da bir kaseye koyun ve limon kabuklarını içine koyun. Cildinizi temizledikten sonra yüzünüze sürün. Yarım saat boyunca beklettikten sonra temizleyin.

İşte güzelliğin limonla ilgili en büyük üç sırrını verdim size. Mutlaka kendinizde de uygulayın ve cildinizin pürüzsüzlüğünün keyfine varın.

Limon Kabukları ile Cilt Temizliği Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz