Koyu Renk Boyanın Tehlikesi | Mavibayan.com

Koyu Renk Boyanın Tehlikesi
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.043 kez görüntülendi

Koyu Renk Boyanın Tehlikesi

Merhaba hanımlar! Son yıllarda güzellik salonları, kuaförler büyük bir artış gösterdi. Bunun yanında saç boya markalarının saç boyalarında yaptığı büyük ucuzluklar insanların ilgisini çekiyor. Üstelik markette satılan saç boyaları ve kuaförlerde kullanılan saç boyaları aynı değil. Marketlerde satılan saç boyaları içinde kullanılan kimyasallar nedeniyle oldukça ucuz. Bununla beraber markette satılan saç boyaları saçlara inanılmaz zarar veriyor. Saç beyazlama nedenlerinin başında beslenme, stres ve boyama işlemleri yatar. Saç boyaları çok fazla kimyasal madde içerdiğinden dolayı saçı çabuk döktürür ve yakar. Bazı marketlerde satılan boyaların pigmenti çok ağır olduğundan dolayı saça çok fazla zarar verir. Ürünlerin fiyatını belirleyen kalitesidir. Bayanların saç boyama işleminde çok dikkatli olması gerekir. Saça bir kez alışan boya sürekli devamlılık ister, çünkü saç boyaya alışınca sürekli boyadan beslenmek ister. Boyanmayan bir saç boyanan saça göre çok daha sağlıklıdır.

Kadınlar saçlarını boyarken genelde açık renkli boyaları tercih eder. Kızıl veya koyu renge sahip olan saç boyalarının içerdiği ağır pigmentlerden dolayı saç çok daha fazla zarar görür. Açma işlemi saça röfle ve balyajdan daha çok zarar verir. Düz boya ve açık tonlara sahip boyaların metali az içermesinden dolayı saça fazla zarar vermez. Kızıl ve siyah tonlardaki boyaların metali fazla içermesinden dolayı saç ve saç derisi çabuk dökülür.

Saçı sadece boyama değil düzleştirme işlemi de yıpratır. Saçı düzleştiren aletin ısısı çok yüksektir. Bu kadar yüksek sıcaklıktaki iki metalin arasına saçı koyup bekletmek ve arasından çekmek saça çok fazla zarar verir. Saçların tamamen yıpranmasına ve canlılığını kaybetmesine sebep olur.

Koyu Renk Boyanın Tehlikesi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz