Kol Ağrısı Kalp Krizi Belirtisi midir ? | Mavibayan.com

Kol Ağrısı Kalp Krizi Belirtisi midir ?
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.131 kez görüntülendi

Kol Ağrısı Kalp Krizi Belirtisi midir ?

Merhabalar sevgili okurlarımız ve çok saygıdeğer ziyaretçi dostlarımız! Bu yazımızda yine sizlere inanılmaz bilgiler verecek ve sizleri bilinçlendireceğiz! Sizde kabul edersiniz ki; Türk insanının yapısında abartma duygusu her daim vardır. Bir olay karşısında veya herhangi bir konuda elinden geldiğince abartarak olayları büyütür. Bu istisnalar olmakla beraber birçok Türk insanında bulunan bir özelliktir. Durum böyle olunca bazı önemli hastalıklarda da bu duruma sıkça rastlanıyor, olur olmaz her türlü olay sanki hastalığın belirtisiymiş gibi gösteriliyor. Bu durumu elimizden geldiğince engellemek ve insanları bilgilendirmek için de sağlık alanındaki yazılarımız tam gaz devam ediyor!

Aslına bakılırsa kol ağrısının asıl nedeni; kas çekilmesi, zedelenmesi ve gerilmesi olarak gösterilebilir. Lakin sizde daha önce duymuşsunuzdur ki; sol koldaki ağrıları kalp krizi belirtisi olarak gösteren doktor sayısı da bir hayli fazladır. Peki gerçekten sol kol ağrıları, kalp krizinin belirtisi midir ?

Kalp Krizi ve Kol Ağrısı

Kalp krizlerinin en büyük belirtilerinden biri de göğüs ağrılarıdır. Daha sonra ise sol kolu tamamen kaplayan kol ağrısı ve omuz ağrıları gelmektedir. Bu ağrılar halk arasında kalp krizi ağrısı olarak da bilinmektedir. Kalp krizi esnasında bu ağrılar göğüsten başlayarak, kola boyuna hatta ve hatta enseye kadar ulaşabilir. Kalp krizi sırasında sol kolun ağrımasının sebebi ise kalbin vücutta sol tarafta bulunmasıdır.

Buradan yola çıkarak sol kolda bulunan ağrıları kalp krizleri ile ilişkilendirmek doğru olarak algılanabilir. Lakin tabii ki her ağrı da kalp krizi belirtisidir kesinlikle denilemez. Bu sebeptendir ki; şayet sol kolunuza aniden bir ağrı girmiş ve sizi rahatsız ediyorsa bir doktora mutlaka muayene olmalısınız.

Kol Ağrısı Kalp Krizi Belirtisi midir ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar TK dedi ki:

    Kol ağrısı bende beyin erimesi yapiyo galiba kapi caldı kim o diyecegime alo dedim Ayrıca yazı mükemmel kaliteli bir yazı, tüm ekip olarak ellerinize sağlık.

Yorum Yaz