Kış Yorgunluğuna Karşı 10 Öneri | Mavibayan.com

Kış Yorgunluğuna Karşı 10 Öneri
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
693 kez görüntülendi

Kış Yorgunluğuna Karşı 10 Öneri

Merhaba bayanlar! Kış aylarının getirdiği yorgunluktan herkes şikayetçidir. Havaların getirmiş olduğu soğuklar soğuğun neden olduğu hastalıklar yüzünden insanlar kendilerini bitkin hissederler. Sabah erken kalkmak zorunda olanlar için hayat daha zordur. Uykudan uyanmak zor olduğu gibi bir de üstüne uykusuzluk eklenince daha zor olur tabi ki. Kışın getirdiği yorgunlukla beraber bu yorgunluktan kurtulmanın yolları vardır tabi. İşte kışın yorgunluğundan kurtulmanın yolları.

Karanlıktan Kaçının

Karanlık yorgunluğu beraberinde getirir. Kış aylarında karanlık olduğunda kimsenin canı bir şey yapmak istemez. Bu nedenle karanlıktan kaçınmalısınız. Sabah olduğunda bile karanlık gitmediyse, başucunuzdaki gece lambasını açın ve günü kendiniz aydınlatın. Böylece sabah daha rahat uyanırsınız ve yataktan daha kolay kalkarsınız.

Duşa Girin

Sıcak soğuk duşlar uyanmak için oldukça etkilidir. Duş sayesinde nem metabolizması harekete geçer, böylece bağışıklık sistemi güçlenir. En kötü havalarda bile yorgunluğunuz sabah duşu yardımıyla düzelir.

Sabah Bir Yudum Su İçin

Sabah uyandıktan hemen sonra bir yudum su içmek metabolizmayı çalıştırır. Yatağa giderken başucunuza bir bardak su alın. Eğer maden suyu içmeyi seviyorsanız içindeki karbonik asidin uyandırma etkisi sizi daha kolay güne hazırlar.

Uyumadan Önce Bir Yudum Su İçin

Sabah değilde gece bir yudum su içebilirsiniz. Eski bir Kızılderili geleneği, yatmadan önce içtiğiniz bir yudum suyun sabah alarm çalmadan sizi uyandıracağını garanti ediyor. Sabah o kadar şey yapmanıza gerek kalmayabilir. Zaten büyük ihtimalle uykunuz kaçacaktır.

Çekici Bir Hedef Oluşturun

Alarmı uyanmanız gereken saatten daha önceye kurun. Böylece erken uyanıp yapmaktan hoşlanacağınız bir şeyi yapın. Böylece güne daha iyi başlarsınız ve kendinize vakit ayırırsınız.

Vücut Saatinize Güvenin

Uyanmanız gereken saatten daha önce uyanırsanız tekrar uykuya dalmaya çalışmayın. Eğer uyanıp tekrar uyursanız derin bir uykuya dalarsınız ve bu durum alarmı duymanızı engelleyebilir. Erken uyanırsanız yataktan kalkıp birkaç egzersiz yapın ve erken uyandığınız için mutlu olun. Kendinize güzel bir kahvaltı hazırlamakta güzel bir seçenek olabilir.

Bir Fincan Kahve İçin

Pek çok insan kahve içmeden kendine gelemez. Sizde onlardansanız her zaman yaptığınız gibi bir fincan kahve için. Ayrıca kahve fincanını ya da kahve makinesini geceden hazırlarsanız bir de sabah sabah bunlar için yorulmak zorunda kalmazsınız.

Yapılacaklar Listenizi Hazırlayın

Sabah kalktığınızda bir amacınız olmadan kalkmak istemiyorsanız kendinize yapacaklarınıza dair bir liste hazırlayın. Herkesin mutlaka bir gece önceden aklında birkaç fikir olur. Böylece yatakta tembellik etmezsiniz ve işlerinize erken başlayıp, onları erken bitirmek kendinize ve ailenize vakit ayırmak için çok iyi bir fırsat olabilir.

Rutini Alışkanlık Haline Getirin

Aynı saatte yatağa gidip aynı saatte kalkmak vücudun yükünü oldukça hafifletiyor. Sizde bunu yapmayı deneyin, işe yarayacağını göreceksiniz. Aynı şeyi hafta sonları da yapın. Saati değiştirmek, düzensiz davranmak vücudun iç saatinin karışmasına yol açıyor.

Alarmı Uzağa Koyun

Herkes alarm çaldığında başucunda ise alarmı susturur. Böylece en az 5 dakika uyanmayı erteler. Eğer alarmı uzağa koyarsanız uyanmaktan başka çareniz kalmaz. Alarmı kapadıktan sonra yatağa tekrar gitmemeniz gerektiğini unutmayın.

Kış Yorgunluğuna Karşı 10 Öneri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz