Kış Makyajı | Mavibayan.com

Kış Makyajı
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
764 kez görüntülendi

Kış Makyajı

Merhaba hanımlar! Bugünkü konumuz kış makyajı. Yazın terlemeden dolayı akan makyaj, fondöten ve devamlı bir şey içtiğimizden dolayı tekrarlamanız gereken rujlar tam bir eziyettir. Sıcak havalarda makyaj yapmak oldukça zordur. Bu tip nedenlerden dolayı yaz ayları yerine kış aylarında makyaj yapmak çok daha elverişlidir. Kışın terleme gibi bir durumunuz olmaz, makyajınız akmaz. Kısacası kış ayları makyaj için çok rahattır. Bizde Mavibayan.com ekibi olarak bu konuyu sizler için araştırdık ve bir yazı haline getirdik!

Tabi ki her rahatlığın içinde bir zorluk vardır. Kış aylarında hava soğuk olduğu için cildiniz çabuk kurur. Bu nedenle nemlendirici kullanılmalı, eğer makyaj yapacaksanız nemlendiriciyi makyajdan önce kullanmanızı tavsiye ederiz. Kış aylarında rüzgar olduğu için makyaj ürünlerinin uçucu özellikte olmaması gerekir. Bu önlemleri aldıktan sonra makyajınızı yapabilirsiniz.

Kışa uygun makyaj yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var. Renkler gibi. Biliyorsunuz yazın yapılan makyajda yaza uygun olarak pastel renkleri kullanılıyordu. Kış makyajında ise koyu renkler ön plana çıkıyor. Makyajınıza başlarken ilk olarak yüzünüze başta söylediğimiz gibi nemlendirici, ardından cilt bazı uygulayın. Bunun ardından cildinize zarar vermeyecek bir fondöten kullanın. Fondöten sürme işleminiz bittikten sonra yanaklarınıza allık uygulayın. Allık olarak tene uygun bir ton seçin. Sırada göz makyajı var, göz makyajına başlamadan önce göz altlarına kapatıcı sürün, makyaj bittikten sonra bu işlemi aynı bölgeye tekrarlayın. Siyah göz kalemini üst göz kapağının içine sürün. Daha sonra siyah eyeliner sürün. Eyeliner ardından kirpiklerinize rimel sürün. Kış makyajı denince akla gelen en önemli şey koyu dudak makyajı olur. Sezonun trendi olan mat renkleri kullanabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz