Kış Aylarından Korunmanın Yolları | Mavibayan.com

Kış Aylarından Korunmanın Yolları
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
594 kez görüntülendi

Kış Aylarından Korunmanın Yolları

Tekrardan merhaba hanımlar! Biliyoruz ki soğuklar kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Hatta kar bile yağıyor. Şşş! Aslında karın bembeyaz saflığı ve duruluğu mükemmeldir. Fakat kar soğuğu da beraberinde getirdiği için bazı insanların kabusu olur. Eller ve dudaklar soğuktan kurur, burunlar kızarır, kulaklar donar. Ve birde tabi ki bağışıklık sistemimiz kışa hazırlıklı değilse hasta oluruz. Kulağa çok kötü geliyor değil mi ? Korkmayın, bunları önlemenin çok kolay yolları var. Sakın tedbir almayı unutmayın. Mavibayan.com olarak sizler hastalanırsanız inanın çok ama çok üzülürüz. 🙁

Öncelikle hasta olmamak için sağlıklı beslenmeye özen göstermeliyiz. Maksimum fayda sağlamak için vitaminleri meyvelerden ve sebzelerden doğal yollar ile almalıyız. Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için A,C,E vitaminleri, selenyum gibi mineraller,oligosakkaritler ve fenol gibi maddeleri tüketmek faydalıdır.

C vitamini için, maydanoz kuşburnu, yeşil biber, limon, portakal, greyfurt, kivi ve brokoli

E vitamini için, ayçiçek yağı, zeytin yağı, fındık, badem, soya, ceviz ve fıstık ürünleri

Beta karoten alımı için, havuç, ıspanak, brokoli, domates, pırasa, marul bolca tüketilmelidir.

Bir de kuruyan dudaklar ve eller… Herkesin kabusudur. Dudakların kurumaması için öncelikle dudaklarınızı yalamamalısınız ve bunun yanında dudak balmı kullanmalısınız. Eller için ise günde en az iki kere el kremi kullanmalısınız. Eğer bunlara uyarsanız yumuşacık ellere sahip olacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Soğuklara karşı alınacak önemli tedbirlerden biri de kalın giyinmektir. Eğer soğuktan korunmazsanız hem hasta olursunuz hem de vücudunuzun hassas bölgeleri donar. Öyle basit bir üşümeden bahsetmiyorum. Gerçekten donar. Kulaklar ve parmaklar çok hassastır. Soğuktan en çok onlar etkilenir. Soğuğa fazla maruz kalırlarsa bir süre sonra hücreler ölmeye başlar ve tamamen donar. Kulaklarınızı ve parmaklarınızı korumak için mutlaka kulaklık, eldiven, şapka, atkı kullanın.

Siz siz olun bunları sakın ihmal etmeyin. Sağlıklı bir kış geçirmeniz dileği ile. Kendinize iyi bakın!

Kış aylarında çok dikkatli olmak gerekir!

Kış aylarında çok dikkatli olmak gerekir!

Kış Aylarından Korunmanın Yolları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz