Kaşları Güzelleştiren Yağlar | Mavibayan.com

Kaşları Güzelleştiren Yağlar
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.053 kez görüntülendi

Kaşları Güzelleştiren Yağlar

Merhabalar sevgili okurlarımız ve saygıdeğer ziyaretçilerimiz! Bu yazımızda sizlere, son zamanlarda büyük ilgi gören konulardan bir tanesi ile ilgili bilgiler sunacağız. Her bayanın vücudunda en çok dikkat ettiği yerlerden bir tanesi kaşları olmakla birlikte kaşlarını daha güzel bir görünüme sokmak adına da sürekli de bir arayış içerisindedir. Bizde bunun bilincinde olduğumuz için, bu yazımızda sizlere kaşları güzelleştiren yağlar hakkında bilgiler sunacağız. Aslında daha geniş bir şekilde ifade etmek gerekirse; “kaşlar nasıl nemlendirilir ?” sorusuna da bir cevap niteliğinde olacaktır.

Kaş ve kirpikler için bitkisel olarak en iyi çözüm hint yağı ve tatlı badem yağıdır. Bu yağlar, kaş ve kirpiklerinizi nemlendirdiği gibi aynı zamanda besleyici bir özellik de taşımaktadırlar. Aynı zamanda kirpiklerinizin doğal rengini ortaya çıkarma konusunda da inanılmaz faydalıdırlar. Hint yağı ağacının tohumlarından elde edilen Hint Yağı, kayganlaştırıcı ve yumuşatıcı bir yağdır. Kaş ve kirpik bakımının dışında dudak bakımında da kullanılmaktadır.

Tatlı badem yağı ise badem ağacının tohumlarından elde edilmektedir. Nemlendirici ve besleyici bir etkisi vardır. Lakin şuna dikkat etmelisiniz ki; acı badem yağı gözler için zararlı olup, kesinlikle temas ettirilmemelidir.

Banyo Sonrası için Maske

  • 1 çay kaşığı Hint yağı
  • 1 çay kaşığı tatlı badem yağı

Bu iki yağı güzelce bir karıştırın. Pamuklu kulak çöpünü bu yağa daldırıp, kaşlara ve kirpiklerinize sürün. Lakin kirpiklerinize sürerken, göz içine ve göz çevresinde bulunan bölüme değdirmemeye dikkat edin. Maskenin 1 saat cildinizde kalması yeterlidir.

1 saat sürenin ardından gül suyu ile sürdüğünüz yerleri temizleyin. Gül suyu ile temizlemenizi tavsiye etmemizin sebebi de nemlendiren ve onarıcı bakım yapan bir ürün olmasıdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar Pembe Bakım dedi ki:

    HAYATIM bir kadın tablosu çizmek gibi.. önceleri en karanlık dediğim anlar hayatımı güzelleştiren anlar çıkıyor.. kadının kaşları gibi..

Yorum Yaz