Kalıcı Ojeler | Mavibayan.com

Kalıcı Ojeler
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.049 kez görüntülendi

Kalıcı Ojeler

Merhaba bayanlar! Ojeler bazen sürüldüğünde fazla dayanmazlar. Üstlerinde çizik olur, kenardan soyulur. Ojenin bu görüntüsü tırnakları güzel göstereceğine kirli ve çirkin bir hal almasına yol açar. Tabi bazı insanlar abartır ve ojeleri tırnağından soyulana kadar çıkarmamaya ısrar eder. Biz onlardan bahsetmiyoruz. Aslında bazen insan sürdüğü ojeyi silmeye kıyamıyor. Eğer ‘Nail Art’ denilen oje sürme sanatına meraklıysanız ve tırnaklarınıza uğraşarak, didinerek harika şeyler yaptıysanız eminiz ki sizde kıyamıyorsunuz. Ojeleri silmek istemezseniz 2-3 gün aynı oje tırnakta duracaksa tırnaklarınızın temizliğine dikkat etmelisiniz. Bir de tabi ki ojelerin kalıcılığını artırmak için biraz sonra vereceğimiz tavsiyeleri dinlemelisiniz.

Pek çok bayanın evinde bir sürü oje vardır. Sarı, yeşil, mavi, pembe, beyaz, kırmızı… Bu rengarenk ojelerin yanında olması gereken bir oje daha var. Renksiz oje. Renksiz ojeleri tırnaklarınızın parlaması için tek başına kullanabilirsiniz. Ama eğer amacınız kalıcılık sağlamak ise oje sürmeye başlamadan önce bir kat renksiz oje sürüp, ojeyi sürdükten sonra üstüne tekrar bir kat renksiz oje sürmelisiniz. Böylece ojeler kalıcı bir hale gelecektir. Renksiz ojeyi sürerken dikkat etmeniz gereken şey sürmeden önce bütün katların kurumuş olmasıdır. Ayrıca oje kalıcılığıyla ilgisi olmayan fakat bütün bayanların bilmesi gereken bir şey var. Renksiz ojeyi taşlarının düşmesinden endişelendiğiniz kolye, yüzük gibi eşyalarınızın taşlarının üzerine sürmeniz taşlarının düşmesini engeller.

Ojeyi sürme şeklide oldukça önemlidir. Fazla fırça darbesi kullanarak oje sürmemelisiniz. Ojeyi yukarıya doğru ve tırnak uçlarınızı kapatacak şekilde sürün. Böylece hem düzgün görünen hemde kalıcı olan ojeli tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Kalıcı tırnaklar için, kullandığınız ojenin kaliteli olması gereklidir. Ne kadar kaliteli o kadar kalıcı. Bu nedenle kaliteli ojelere sahip değilseniz daha kaliteli olanlarını satın alın.

Kalıcı Ojeler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz