Kakao Hafızayı Geliştiriyor | Mavibayan.com

Kakao Hafızayı Geliştiriyor
Sponsor Bağlantı

5 yıl önce
1.117 kez görüntülendi

Kakao Hafızayı Geliştiriyor

Merhaba sevgili okurlarımız ve saygıdeğer ziyaretçi dostlarımız! Bu yazımızda sizlere biz bayanların tüketmekten zevk aldığımız ürünlerden biri olan kakaonun az bilinen bir faydasını anlatacağız. Bilindiği üzere son zamanlarda insanlar, hafıza geliştiren gıdalara karşı büyük bir ilgi duymaya başladı. Televizyon programlarından tutun da sanal reklamlara kadar hemen hemen her yere hafıza geliştirici ürünler yerleşmiş durumda.

Eğer siz de sıklıkla unutkanlık yaşıyorsanız hiç korkmayın zira uzmanlar tarafından buna da bir çare bulundu. Günlük hayatınızda belirli olarak tüketilecek kakao’dan elde edilen flavanol adlı maddenin, yaşlanmaya bağlı olarak gelişen hafıza kaybı sorununa çözüm olabileceği belirlendi. Araştırmayı yürüten uzmanlardan olan DR. Adam M. Brickman “Yaşları 50 ila 69 olan 37 sağlıklı hasta üzerinde 3 ay süren araştırmada bir gruba günde 900 miligram yüksek flavanol, diğer gruba ise günde 10 miligramlık düşük flavanol içeren diyet uygulandı. Araştırmanın sonunda yüksek flavanol takviyesi alan grubun önemli ölçüde başarılı olduğu görüldü” şeklinde konuştu.

Hafızalar Gençleşti

Yapılan araştırmanın kontrolünü elinde bulunduran ekibin kıdemli üyesi Nöroloji Profesörü Scott. A. Small, yapılan bellek testi ile alakalı açıklamasında; “Çalışmanın başında 60 yaşındaki kişilerin hafıza özelliklerini taşıyan katılımcıların hafızaları 3 ay sonunda 30-40 yaş hafızasına erişti. Bellekler 10-20 yaş gençleşti” şeklinde konuştu. Dr. Brickman, “Katılımcıların beyinlerini görüntülediğimiz zaman flavanol içeren içecekler tüketen katılımcıların beynindeki gyruz dentatus bölgesinin fonksiyonları üzerinde fark edilebilecek değişiklikler olduğunu gördük. Kakao hafızayı geliştirmede bulunulmaz bir besin” dedi.

Kakao Hafızayı Geliştiriyor Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz