Kahvenin Faydaları | Mavibayan.com

Kahvenin Faydaları
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
986 kez görüntülendi

Kahvenin Faydaları

Merhaba bayanlar! Özellikle uykusuzluk için çok fazla tüketilen bir içecektir kahve. Tadı harika olan ve herkesin sevdiği kahvenin bir çok faydası var. Bizde böylesine faydalı olan kahve ve faydaları hakkında bir yazı yazalım ve sizleri bilgilendirelim istedik. Sürekli okuyucularımızın bileceği üzere geçmişte de Mavibayan.com ekibi olarak bu tarz öğretici yazılara sitemiz üzerinde yer vermiş, okuyucularımızı bilgilendirmiştik. Yine bilgilendirici bir yazı ile karşınızdayız, iyi bilgilenmeler! 🙂

Antioksidanı Kahveden Alabilirsiniz

2005 yılında yapılan bir araştırmaya göre insan vücudunun antioksidanı en çok aldığı gıda kahvedir. Sebzede ve meyvede antioksidanın çok olmasına rağmen kahveden alınan antioksidan sebze ve meyveden alınan antioksidana göre daha fazladır.

Kahve Stresten Uzaklaştırır

Kahveyi sadece koklamak bile sizi stresten uzaklaştırabilir. Seul Ulusal Üniversitesinden araştırmacıların fareler üzerinde yaptığı bir deneye göre az uyku nedeniyle strese giren fareler kahve aromasına maruz kaldıklarında, beyinlerinde bu strese bağlı olarak oluşan proteinde de bir değişim yaşanıyor.

Kahve Parkinson Hastalığı ile İlgili Semptomları Azaltabilir

Kahve içmek Parkinson hastalarının hareketlerini kontrol etmelerinde yardımcı olabiliyor. Ayrıca kahve içenlerin Parkinson hastalığına yakalanma oranları da daha düşük.

Kahve Karaciğer için Çok Yararlı

Eğer günde bir bardak kahve içiyorsanız karaciğer sirozuna yakalanma oranınız içmeyenlere göre yüzde yirmi daha düşük. Kahve tüketimi özellikle alkol tüketenlere karşı koruyucu etki gösteriyor. Ayrıca kahve alkolle bağlantısı olmayan karaciğer yağlanması gibi hastalıkların önüne geçiyor.

Kahve Daha Mutlu Hissetmenizi Sağlar

Bir gün boyunca dört bardak kahve içenlerin içmeyenlere oranla yüzde on daha az depresyona giriyor. Kahvenin mutluluk getirmesi sadece kafein yüzünden değil içinde bulunan güvenilir antioksidanlar sayesinde oluyor.

Kahve Sayesinde Daha İyi Bir Atlet Olabilirsiniz

Bilim insanları ve atletler, atletik bir performansa başlamadan önce bir bardak kahve içerlerse özellikle uzak koşu ve bisiklet gibi sporlarda performansları olumlu etkileniyor. Kafein kan akışındaki yağ asitlerinin miktarını artırır, bu da atletlerin kaslarının, yağları vücut için yakıt olarak kullanmasına yardımcı olur.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar Güzellik Sırları dedi ki:

    Kahvenin bilinmeyen faydaları ürkiye aracılığıyla çok sevindim kahve seven ve çok içen biri olarak Ayrıca yazı mükemmel kaliteli bir yazı, tüm ekip olarak ellerinize sağlık.

Yorum Yaz