Kahvaltı Yapan Çocuklar Daha Zeki!

6 yıl önce
1.495 kez görüntülendi

Sponsor Bağlantı Kahvaltı Yapan Çocuklar Daha Zeki!

Merhabalar sevgili okurlarımız ve çok saygıdeğer ziyaretçi dostlarımız! Bu yazımızda sizlere yeni yapılan bir araştırma hakkında bilgi verecek, çocuklarınızla ilgili belki de yanlış davrandığınız konuları değiştirmenizi sağlayacağız. Dünya üzerindeki çocukların büyük bir kısmı kahvaltı yapmaktan hoşlanmaz. Bunun yerine uyanır uyanmaz birkaç abur cubur ile karnını tıkayıp, öğle yemeğine doğru acıkmaya başlar. Bu çok ama çok yanlış bir davranıştır!

Çin’de yapılan bir araştırmaya göre; kahvaltı yapan çocukların, yapmayan çocuklara göre daha çok zekasını kullanabildiği ortaya çıktı! Çin’de 6 yaşında olan 1269 çocuğun IQ seviyesi ve düzenli kahvaltı yapıp yapmadıkları incelendi. Sabah kahvaltısı yapmayan çocukların, çoğu zaman kahvaltı yapanlara göre; konuşma becerisinin 5,58, başarı düzeyinin 2,50, IQ seviyesinin ise 4,6 puan düşük olduğu görüldü. Araştırmaya imza atanlardan olan Cianghong Liu, çocukluk döneminin beslenme alışkanlığının ve yaşam tazının belirlenmeye başladığı kritik bir dönem olduğunu vurguladı. Uzun vadede sağlığı etkileyen ve 6 yaşındaki çocuğun zekasının hızla geliştiğini belirten bilim adamları, kahvaltının beslenme ve sosyal etkinliklerde önemli rol oynadığına, gece aç kaldıktan sonra kahvaltının beyin için “benzin” niteliği taşıdığını belirtti.

Kahvaltıda ebeveynleri ile iletişimin de çocukların beyin gelişimini etkilediğini söyleyen Liu, sohbetler sayesinde çocuğun kelime haznesinden tutun da genel kültür ve anlama gücünün gelişmesine kadar birçok konuda gelişme sağlandığını dile getirdi.

Kahvaltı Yapan Çocuklar Daha Zeki! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz