Hassas Bölgelere Hassas Bakım | Mavibayan.com

Hassas Bölgelere Hassas Bakım
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
930 kez görüntülendi

Hassas Bölgelere Hassas Bakım

Merhaba bayanlar! İnsan vücudundaki bazı bölgeler çok hassastır ve hassaslığa uygun bir bakım yapılması gerekir. Boyun, dekolte, eller, dudak ve saçlara iyi ve dikkatli bakım yapmak gerekir. Eğer iyi bir bakım yapılmazsa kötü bir görüntüye neden olurlar, dış etkiler yüzünden zarar görürler. Hassas bir şekilde bakım yapılmazsa ileri ki yaşlarda kötü görüntü kişileri rahatsız edebilir. İleride kötü bir görüntüye sahip olmak mı, yoksa şimdiden bakım yapıp her zaman genç görünmek mi ? Yaşlanmayı bir kabus olarak gören bayanlar elbette iyi bir bakımla genç görünmek isteyecektir. Öyleyse zaman kaybetmeyin ve her zaman kendinize ve cildinize iyi bakın.

Boyun ve Dekolte

Birçok kişi yüzüne kat kat kremler sürerken boyun ve dekolte bölgesini ihmal eder. Oysa ki yüze ne kadar dikkat edilmesi gerekiyorsa boyun ve dekolte bölgesine de dikkat edilmeli. Bu bölgeler güneşin zararlı ışınlarına karşı çok etkilenir, bunun sonucunda kırışıklık ve lekelenme oluşur. Her gün maruz kaldığımız güneş aşırı solaryum etkisini ilk önce boyunda gösteriyor ve yaşlanmayı artırıyor. Boyun derisi kısa sürede kalınlaşıyor ve kırışmaya başlıyor. Dolayısıyla güneşten korumak, nemlendirmek ve temizlemek için yüze yapılacak tüm peelingler ve maskeler boyun ve dekolte bölgesine de yapılmalı.

Boyun ve Dekolte için Sütlü Bakım: Her şeyden önce temizleme çok önemli, her akşam yatmadan önce yüzünüzü temizlediğiniz gibi boynunuzu da temizlemelisiniz. Bunun için peeling ve maske iyi bir yöntem olabilir ya da evde hazırlayacağınız basit bir karışımı hem yüzünüze hemde boyun ve dekolte bölgenize uygulayabilirsiniz. Bir kabın içine; yarısı organik süt, yarısı su olan bir karışım hazırlayın. Sonra büyük bir pamuk parçası ile boynunuza birkaç kere kompres yapın. Ardından soğuk su ile durulayın. Yaptığınız bu bakım anında etkisini gösterecektir ve boynunuzun daha diri, pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır. Size tavsiyemiz bu bakımdan sonra nemlendirici bir krem sürmenizdir.

Saçlar

Her zaman kısa saça sahip insanların daha genç gösterildiği söylenir. Fakat yapılan araştırmalarda uzun saçlı dalgalı ya da dümdüz omuzlara inen saçlara sahip olan kadınların yaşının daha genç tahmin edildiği görülmüştür. Saçların daha parlak ve canlı bir görünüme sahip olması yüzü daha genç gösterir. Bunun için saçın yapısına uygun bir şampuan kullanmak gerekir.

Saçlarınızı Fırçalayarak Parlatın: Şampuanı uygulamaya başlamadan önce saçınızı fırçalayın. Böylece saçınız birikmiş olan tozlardan kurtulur ve şampuan etkisini daha iyi gösterir. Şampuanlama sırasında saç derinize parmak uçlarınızla yavaş yavaş masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırın. Şampuanı durulamadan önce seyrek dişli bir tarakla tarayın ve ardından bol su ile durulayın.

Tırnaklar ve Eller 

Vücudumuzda kışın soğuğu ve yazın sıcağı etkisiyle en çok zarar gören yer ellerimizdir. Bunu önlemek için, her su ile temasta elleri nemlendirmek gerekir. Nemlendirici krem uygularken yapılan el masajı sayesinde kan dolaşımı hızlanır. Kan dolaşımı hızlanınca eller daha diri görünür ve erken yaşlanmanın önüne geçilir. Eller kadar tırnakların genç görünmesi önemlidir. Tırnaklarınıza kendi renginde oje sürmek yerine, kırmızı, pembe gibi sizi daha genç gösterecek renkleri tercih edebilirsiniz.

Eller için Krem Sürün: Her gün elinize birkaç kere besleyici krem sürmeyi ihmal etmeyin. Banyonuzda, odanızda, iş yerinizde ve çantanızda mutlaka krem bulundurun. Kullandığınız kremlerin aşırı yağlı olmamasına dikkat edin. Krem yağlı olmazsa sürdüğünüzde işinizi yapmanızı engellemez.

Dudaklar 

Bakımsız kaldığında kişinin yaşlı görünmesini sağlayan bölgelerden biri dudaklardır. Dudaklar, gülümseyişi şekillendirir. Yüzümüzün genç görünmesini sağlayacak bir etkende tatlı bir gülümsemedir. Daha genç  dudaklara sahip olabilmek için, parlak ve sıcak renkler tercih edilmelidir. Çok koyu herhangi bir renk dudakların yaşlı görünmesine neden olabilir. Pastel renkler ise dudakları aydınlatır, daha dolgun ve genç gösterir.

Dudaklar için Ballı Bakım: Bal her şeye fayda sağlayan bir besindir. Parmağınıza bir miktar alıp dudaklarınıza sürün ve 10 dakika boyunca balı dudaklarınızda bekletin. Kısa sürede yumuşak ve pürüzsüz dudaklara sahip olacağınızı gözlerinizle göreceksiniz. Ayrıca dudakların çevresini belirginleştirmek genç görünmeyi sağlayacak bir diğer etken. Bir kulak çubuğu yardımıyla şeffaf renkteki bir pudrayı dudaklarınızın çevresine sürün ve ardından rujunuzu sürün. Dudak kenarlarındaki çizginin gün boyu bozulmadığını göreceksiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar Beauty dedi ki:

    Her türlü iş aletiyle hassas bölgelere şaka yapmada dünya birincisiyiz.İzliyorum izliyorum gülüyorum:) Ayrıca yazı mükemmel kaliteli bir yazı, tüm ekip olarak ellerinize sağlık.

Yorum Yaz