Harika Bir Vücut için Neler Yapmalı ? | Mavibayan.com

Harika Bir Vücut için Neler Yapmalı ?
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.522 kez görüntülendi

Harika Bir Vücut için Neler Yapmalı ?

Merhaba bayanlar! Vücudunun herhangi bir bölgesinde fazlalık olan bir bayan bu durumdan rahatsız olabilir. Çokta normaldir rahatsız olmak. Herkes güzel bir vücudunun olmasını ister. Kilo vermek isteyenler pek çok diyet yapmayı dener. Fakat aç kalmak, doğru diyet yapılmıyorsa, kişiye zarar verir. Yanlış diyet yapmak oldukça sakıncalıdır, bu kişiler sağlığını kaybedebilir, gün içinde halsiz kalabilir. Bunun gibi birçok kötü durum. Diyetisyenlere giderek, kendi vücudunu tanıyarak diyet yapmak daha sağlıklı bir tercih olacaktır. Böylece gereksiz yere aç kalınmaz ve sağlıksız bir durum olmaz. Tabi diyet yapılan tek şey olmamalıdır. Spor çok önemlidir. Spor yapan kişi daha güçlü ve daha sağlıklı olur. Az ya da çok her gün düzenli olarak egzersiz yapan bir kişi yapmayana göre daha sağlıklıdır ve kesinlikle daha güzel bir vücudu vardır. Durum böyleyken sizde egzersize ağırlık verin. Eğer zorlanmayacağınız bir egzersizle vücudunuzu şekle sokmak istiyorsanız işte size kolay egzersizler.

Çömel ve Zıpla

Bu egzersizi yapmak için, vücudunuzun ağırlığının tamamını kollarınıza verin. Çömelin ve öne doğru zıplayarak ilerleyin. Ardından ayağa kalkın ve kollarınızı yukarı kaldırarak zıplayın. Bu hareketlerin her birini günde on beş defa yaparsanız, kollarınız şekillenir ve egzersiz sayesinde karın kaslarınız oldukça fazla çalışır.

Şınav Çek

Nasıl şınav çekileceğini muhtemelen herkes biliyordur. Her gün on beş kere şınav çekerseniz kollarınız oldukça fazla çalışır. Üç hafta içinde oldukça güzel görünür.

Dumble Kullanın

Ellerinize ağırlıkları alın ve dimdik durun. Ardından hafifçe dizlerinizin üzerinde eğilin. Daha sonra tam olarak dizlerinizin üzerinde oturun. Bu üç şekilde hareketi on beş kez yapın. Hem kolları güçlendirir, hemde bacakların üst kısmındaki yağları eritir.

Bu hareketlere ek olarak yürüyüş ya da aerobik, pilates, yoga yapabilirsiniz.

Harika Bir Vücut için Neler Yapmalı ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar Bahadır Çevik dedi ki:

    Harika bir film izledikten sonra, kendi sıradan hayatına döndüğün o üzücü an. İşte hayat böyle bir şey dostum. (Mystic River) Ayrıca yazı mükemmel kaliteli bir yazı, tüm ekip olarak ellerinize sağlık.

Yorum Yaz