Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer ? | Mavibayan.com

Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer ?
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
800 kez görüntülendi

Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer ?

Merhabalar sevgili okurlarımız ve çok saygıdeğer ziyaretçi dostlarımız! Bu yazımızda sizlere hamile bayanları yakından ilgilendiren bir konu ile ilgili çeşitli bilgiler sunacağız. Hamilelik dönemi geçiren bayanların en büyük sıkıntılarından biri de hiç şüphesiz ki hamilelik lekeleridir. Bayanlar bu lekelerden kurtulabilmek adına sıkı bir araştırma ve bakım sürecine girse de aslında yapılan birçok işlem zararlı olabilmektedir. Bunu bildiğimiz için, mavibayan.com ekibi olarak ufak bir araştırma yaptık ve sizler için bu yazıyı hazırladık. Umarız ki yazımız, bu konuda şikayetçi olan insanlara bir cevap olur ve yeterince bilgilendirici nitelik taşır.

Hamilelik lekeleri, genellikle alın, yanak ve dudaklar üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bu lekelerden kurtulmak ise sanılanın aksine çok kolay olabilmektedir. Çoğunlukla esmer tenlilerde açık tenlilere göre daha sık görülen hamilelik lekeleri, tamamen hormonaldir ve sizin korkuya düşürmemelidir. Hamilelik lekeleri, doğumun devamında aşamalı olarak tamamen yok olacaktır. Peki hamilelik lekelerinden kurtulabilmek adına sizin yapmanız gereken şeyler nelerdir ?

Cildinizi Temiz Tutun

Çeşitli kirlerden, makyaj artıklarından ve gece salgılarından kurtulmak için cildinizin günlük temizliğini asla aksatmamalı, bu konuda çok titiz davranmalısınız. Düzenli ve günlük temizlik, cildinizin açılmasına ve böylece lekelerin kaybolmasına yardımcı olacaktır.

Güneş Işınlarına Dikkat Edin!

Güneşin kendisini hissettirdiği havalarda mutlaka güneş filtreli ürünler kullanın. Çünkü güneş ışınları, hamilelik döneminde yüzdeki lekeleri hayli arttırmaktadır. Güneş filtresi bulunan bir krem kullanın ilaveten bu krem ile beraber, en az 15 koruma faktörlü bir kremi de mutlaka sürmeyi ihtimal etmeyin.

Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz