Halsizlik Nasıl Geçer ? | Mavibayan.com

Halsizlik Nasıl Geçer ?
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
820 kez görüntülendi

Halsizlik Nasıl Geçer ?

Merhaba hanımlar! Pek çok kişinin sorunudur halsizlik. Çok kötü bir durum olan halsizlik bazen hasta olmadan önce hastalığı belli etmek için, bazende çok yorulunca enerji kaybı olunca yaşanır. Halsizlik olduğu zaman insan yerinden kalkmak istemez canı hiçbir şey istemez. Pek bir çaresi de yoktur aslında belki bir tek dinlenmekle geçer. Halsizlik gelmeden önce önleminizi almalısınız, düzenli ve sağlıklı beslenin, enerjik olun ki halsizlik sizin için kötü durumda olmasın.

Daha enerjik olmak için kahvaltınızı her gün düzenli bir şekilde yapmalısınız. Kahvaltı en önemli öğündür. Kahvaltı olmadan sağlıklı olunmaz, kahvaltı etmeden bütün günü aşırı yorgun geçirirsiniz. İnsan vücudu uyurken bile enerji harcar, kaybedilen enerjinizi ancak kahvaltı ederek geri kazanabilirsiniz. Sağlıklı bir kahvaltı ettikten sonra sabah yürüyüşü ve spor yapın. Uyandığınızda kan dolaşımının artması ve beyne kan gitmesi sersemliği üstünüzden atmaya yardımcı olacaktır. Her sabah yarım saat ya da on beş dakikanızı spora ayırırsanız daha enerjik olabilirsiniz.

Bol su tüketin. Su vücudumuz için çok önemlidir. Bu nedenle bolca su tüketmeniz lazım. Su enerji sağlayarak kendinizi daha dinç hissetmenizi sağlayacaktır. Her gün en az 1-1.5 litre su tüketmelisiniz. Bu nedenle suyunuzu her zaman yanınızda bulundurun. Enerji kazanmak için 2-3 saatte bir yemek yiyin. Yemek olmasa bile aşırı tüketmemek şartıyla bisküvi gibi yiyecekleri yemek sizin yararınıza olacaktır. Bunu ara öğün olarak düşünebilirsiniz.

Erken yatmaya başlayın ve geceleri aşırı yemek yemeyin. Yatmadan önce on beş dakika boyunca egzersiz yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Tavsiyemiz yoga ve pilates yapmanızdır. Çünkü bunlar insanı rahatlatır. Stresten uzak durun ve rahatlayın. Sizi rahatsız eden problemleri bulup ortadan kaldırın. Böylece daha enerjik olursunuz. Eğer seviyorsanız ki zaten kim sevmez, günde bir fincan kahve içebilirsiniz. İçeriğindeki kafein, vücut sistemlerini uyararak daha dinç kalmanızı sağlar. Bal, pekmez, tahin, fındık, fıstık gibi gıdalar daha enerjik kalmanızı sağlar. Yorgun bir beden enerjik olamadığı için dinlenmeye zaman ayırın.

Halsizlik Nasıl Geçer ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz