H3N2 Virüsünün Belirtileri ve Tedavisi | Mavibayan.com

H3N2 Virüsünün Belirtileri ve Tedavisi
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
668 kez görüntülendi

H3N2 Virüsünün Belirtileri ve Tedavisi

Merhabalar sevgili okurlarımız ve çok saygıdeğer ziyaretçi dostlarımız! Son günlerde gerek televizyon gerek gazetelerde adını sıkça görmekte olduğunuz H3N2 Virüsü hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz ? Durun tahmin edelim! Her gün adını gördüğünüz ve ne kadar tehlikeli olduğunu az çok öğrenmiş olmanıza rağmen hala belirtilerini veya virüse nelerin iyi geldiğini bilmiyorsunuz değil mi ? Eğer biliyorsanız ne ala, lakin bilmiyorsanız bu yazımızdan öğrenecek çok şeyiniz var demektir! H3N2 gibi tehlike dolu bir virüsten korunmak adına elinizden gelen her şeyi yapmalısınız. Virüsün ne kadar tehlikeli olduğunu bildiğinizi varsayarak izniniz ile yazımıza ufaktan ufaktan giriş yapıyoruz.

H3N2 Belirtileri

Virüsün belirtilerini, özel olarak madde madde saymaktansa daha düz bir şekilde açıklamak istiyoruz. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, normal grip belirtilerinin tamamı, H3N2 içinde geçerlidir. Özellikle ateş, boğaz ağrısı, akıntıyla birlikte genel vücut kırgınlığı, yaygın bir eklem kas ağrısı, şiddetli öksürük önemli belirtileri olarak gösterilebilir. Bu belirtilerden herhangi birisini taşıyorsanız mutlaka doktora başvurmanız gerekmektedir.

H3N2 Virüsüne İyi Gelenler

Ihlamur: Grip denildiğinde insanın aklına ilk gelen tedavi edici bitkilerin başında kesinlikle ıhlamur gelmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda ıhlamurun içerisinde bulunan bazı bileşenlerin, iltihap giderici ve ağrı kesici etki gösterdiği, bazılarının ise boğazı yumuşatma neticesinde boğazda tahrişi önlediği görülmüştür. Bu sebeple gripte yada özellikle soğuk algınlığı ile oluşan her türlü hastalıkta ıhlamur tedavi edici bir rol üstlenmektedir.
Ada Çayı: Boğaz ve ağız iltihaplarında etkili olduğu bilinmekte olan bir başka bitki ada çayıdır. Ada çayının içerdiği uçucu bileşenlerin ağız ve boğaz iltihaplarında tedavi edici bir rol üstlendiği söylenebilir. Haliyle çay olarak (kaynatılmadan) ada çayı ile hazırlanan gargaranın bu amaçla kullanılması önerilmektedir.
Zencefil: Soğuk algınlığı ve gribin tedavisinde en az ıhlamur ve ada çayı kadar yararlı olan zencefilin, bilimsel araştırmalar sonucunda kuvvetli iltihap gidericilerden biri olduğu görülmüştür.
Karanfil: Yapısında bulunan uçucu özellikteki öjenol, ağız ve boğaz mukozası yangılarında yangı giderici, bakteri, mikromantar ve virüslerin yol açtığı çeşitli ağız ve boğaz iltihaplarında antiseptik olarak rol üstlenmektedir.
Karabiber: Karabiber meyveleri ile hazırlanmış çayların gargara şeklinde kullanıldıklarında boğaz iltihaplarında tedavi edici olduğu bilinmektedir. Özellikle boğazda soğuk algınlığı hissedildiği an uygulanması durumunda çok daha etkili olabilmektedir.

H3N2 Virüsünün Belirtileri ve Tedavisi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz