Güvenli Bir Şekilde Bronzlaşın! | Mavibayan.com

Güvenli Bir Şekilde Bronzlaşın!
Sponsor Bağlantı

5 yıl önce
1.202 kez görüntülendi

Güvenli Bir Şekilde Bronzlaşın!

Merhaba bayanlar! Haziranın ortasındayız ve yaz kendini iyice hissettirdi. Birçok kişi tatile çoktan gitti bile. Tabi sadece tatilde güneşe maruz kalmıyoruz. Dışarıda bulunduğumuz her an güneş bizimle. Ayrıca neredeyse herkes deniz sezonunu açtı bile. Cildimiz için güvenli bir şekilde bronzlaşmak çok önemli. Öncelikle dışarı çıkarken kesinlikle güneş kremi sürmeden dışarı çıkmamalısınız. Bronzlaşmak için güneşlenirken ise kesinlikle dikkatli olmalısınız. Bazılarımız ne yazık ki sırf bronzlaşmak uğruna güneş kremi bile sürmeden bütün gün boyunca güneş altında yatıyor. Bu da birçok cilt hastalıklarını beraberinde getiriyor. Herhangi bir cilt hastalığının sağlığınızı bozmasını istemiyorsanız güneşlenirken bir takım şeylere dikkat etmelisiniz. Bronzlaşırken dikkatli olmanız ve güvenli bir şekilde bronzlaşmak sağlık açısından oldukça önemlidir. İşte bronzlaşırken dikkat etmeniz gereken şeyler.

  • Dikkat etmeniz gereken en önemli şey güneşlenirken aniden güneşe çok fazla maruz kalmamanız gerektiğidir, güneşlenme süresini her gün kademeli bir şekilde artırmalısınız. Ayrıca güvenli bir güneş kremi kullanmalısınız, böylece cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumuş olursunuz. İlk gün 20 dakika, ikinci gün 30 dakika boyunca güneşlenip diğer günlerde güneşlenme sürenizi düzenli olarak artırabilirsiniz. Ayrıca öğlen saatlerinde güneşlenmemek sizin yararınıza olacaktır.
  • Derinizi çok iyi tanımalısınız. Böylece güneş kreminizi seçerken, güneşlenme sürenizi belirlerken kendinize zarar vermemeye özen gösterirsiniz. Bu güneş yanıklarına karşı alınabilecek iyi bir önlemdir.
  • Açık renk bir cilde sahip olan kişiler ve çocuklar saat 11.00 ve 15.00 arası kesinlikle güneşe çıkmamalıdır.
  • Deniz, kum ve beyaz binalar güneşin ışığın daha fazla yansıtarak etkisini artırırlar. Eğer bir teknede güneşleniyor iseniz arada bir gölgeye geçmeye özen gösterin.
  • Deniz veya havuz kenarında hareketsiz kalmayın, sudaki yansıma ile ikinci derece yanık bile söz konusu olabilir.

Güvenli Bir Şekilde Bronzlaşın! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz