Günlük Cilt Bakımı | Mavibayan.com

Günlük Cilt Bakımı
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.123 kez görüntülendi

Günlük Cilt Bakımı

Merhaba bayanlar! Biliyorsunuz günlük bakım çok önemlidir. Her gün yapılan bazı işlemlerle cildinizi temizlemelisiniz. Kirden arındırılmış, temiz bir cilt pürüzsüz ve güzel bir cilt sağlar. Her gün düzenli olarak yüzünüzü temizlerseniz, gün geçtikçe daha güzel bir cilde sahip olursunuz. Her gün farklı saatlerde yapılacak farklı şeyler cildinize daha etkili bir bakım yapmanızı sağlar. Cilt bakımını saatlere göre ayarlamak, bakımdan daha iyi bir verim almak için çok yararlıdır. Eğer sizde cilt bakımından en iyi verimi almak istiyorsanız bakımınızı saatlere göre ayarlamalısınız.

07.00 – Su İçin

Tüm bir gece boyunca vücudumuz su kaybeder ve sabah susuz bir şekilde uyanırız. Bu nedenle sabah kalkınca ilk yapılması gereken şey bir bardak su içmektir. Vücudumuzu susuz bırakmamalıyız. Hücreler susuz kaldığında düzgün işlev göremez. Susuz kalmış bir cilt, parlak ve yumuşak olamaz.

07.30 – Ciltteki Yağı Temizleyin

Eğer uyandığınızda cildinizin yağlı olduğunu hissediyorsanız, cildin kendi ürettiği sebum denilen yağı cildinizden temizlemeniz gerekir. Bu yağı temizlemeniz önemlidir, çünkü ciltteki yağ temizlenmeden uygulanacak kremlerin cilde bir etkisi olmaz ve işe yaramaz. Temizleme işleminden sonra cildinize antioksidan bir serum uygulamanız işinize yarar.

07.45 – Güneş Kremi Sürün

Sadece yaz aylarında değil kış aylarında da, bulutlu ya da yağmurlu bile olsa güneşin zararlı ışınları cilde etki eder. Cildi korumak, yaşlanmasını ve zarar görmesini önlemek için cildi her zaman güneşten korumak gerekir.

12.00 – Yağlanmaya Karşı Pudralayın

Öğle saatlerinde cildimiz normalden daha fazla sebum üretiyor. Bu durumu engellemek için alın ve burun bölgesini pudralamak işinize yarayacaktır.

13.00 – Vitamin Alın

Vitaminler cildimiz için önemlidir. Hastalıklardan korunmak ve cildi taze tutmak için gereken vitamin takviyesini yapmayı unutmamak gerekir.

16.00 – Buz Takviyesi

Akşam üzeri vücut ısısı normalin üstüne çıkabilir. Bu saatlerde yüzünüzün ısındığını ve kızardığını hissederseniz, bir küp buzu cildinize uygulayabilirsiniz.

18.00 – Makyaj Temizliği

Evet, kesinlikle makyajlı bir şekilde uyumamak gerekir. Ama yatana kadar makyaj temizliğini ertelemenize gerek yok. Eve geldiğiniz an cildinizi temizlerseniz cildiniz nefes almaya başlar.

21.30 – Nemlendirici Uygulayın

Cilt akşamları daha fazla nem kaybeder. Bu nedenle akşamları cildinize nemlendirici uygulamalısınız.

22.00 – Retinoid İçeren Kremler Uygulayın

Bu kremler hücreyi yeniler ve yaşlanmayı engeller.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar buse cesur dedi ki:

    Kullandığım günlük temizleyici 3’ü 1 arada Garnier’di tüm yağlı cilt sorunu sona erdi ! Ayrıca yazı mükemmel kaliteli bir yazı, tüm ekip olarak ellerinize sağlık.

Yorum Yaz