Gündüz Makyajı | Mavibayan.com

Gündüz Makyajı
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
793 kez görüntülendi

Gündüz Makyajı

Merhaba bayanlar! Birçoğumuz günlük yaşamda dışarı çıkarken, işe giderken makyaj yapıyoruz. Yalnız unutmayın ki günlük yaşamda makyaj konusunda aşırıya kaçmamanız gerekiyor, sade bir makyaj sizi çok daha güzel gösterecektir. gündüz makyajı için dikkat etmeniz gereken bazı faktörler var. Mavibayan.com ekibi olarak bizde bu faktörleri sizler için araştırdık ve yazı haline getirdik. Hemen okuyun ve gündüz makyajı ile ilgili olarak detaylıca bilgilenin, zira bu yazı sizlere güzellik bakımından çok şey katabilir!

Gündüz yapılan makyajın amacı kişiyi canlı göstermek, kusurlarını kapatmak ve yüz hatlarını belirginleştirmek olmalı. Bu nedenle abartı bir makyaj yapmamalısınız, kullanacağınız renklerde saç, ten ve göz renginize uyumlu doğal tonlar kullanmalısınız.

Sağlıklı ve güzel görünen bir yüz elde etmek gündüz makyajı için yeterli olacaktır. İsterseniz bakışlarınıza derinlik katmak için göz makyajı ve biraz renklenmek için allık ve ruj kullanabilirsiniz.

Yapılan makyajda kusursuz olmalısınız çünkü gün ışığı makyajda yapılan kusurları çok kolay ortaya çıkarır. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ten makyajı olmalı. Lazım olmadıkça yüzünüzde fondöten, pudra kullanmamalısınız. Çünkü gün ışığı altında kalın, maskemsi bir görünüm ortaya çıkabilir.

Cildi solgun, lekeli ve göz altı morlukları olan kişiler cildinin rengine ve yapısına uygun ince yapıda olan kaliteli ürünler kullanmalı. Bu ürünler yardımıyla cildinizdeki sorunları kapatabilirsiniz.

Cildiniz yağlıysa ve parlamasını sevmiyorsanız transparan pudralar kullanmanız işinize yarayacaktır ve istediğiniz görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır.

Cilde renk katmak için allık kullanabilirsiniz. Yalnız allık kullanırken renginin cildinize uygun olmasına ve çok keskin sürmemeye dikkat etmelisiniz.

Gündüz göz makyajında koyu tonlardan ve sert gölgelerden kaçının. Far kullanacaksanız ten renginize uygun doğal tonları kullanın. Eğer isterseniz gözünüze kalem çekebilirsiniz ve rimel kullanmanız gözünüzü netleştirip ışıldamasını sağlayacaktır.

Dudaklarınız için doğal renklerde rujlar ve renkli nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Kalemi ise dudaklarınızda kesinlikle kullanmayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz