Gece Makyajı | Mavibayan.com

Gece Makyajı
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.154 kez görüntülendi

Gece Makyajı

Merhaba hanımlar! Yapacağınız makyajın geceye ve gündüze uygun olması önemlidir. Makyajda gece ve gündüz makyajı önemlidir. İşe ya da alışverişe giderken yaptığınız makyajla, gece bir davete giderken yaptığınız makyajın farklı olması gerekir. Gündüz makyajı doğal olmalıdır, fazla dikkat çekerse kötü bir görüntüye neden olabilir, gece makyajında ise biraz daha dikkat çekici renkler kullanabilirsiniz. Tabi gittiğiniz mekana ya da giydiğiniz kıyafete göre bu abartıyı iyi ayarlamalısınız. Gündüz makyajında kullanamayacağınız daha cesur renkleri, gölgeleri, ışıltıları ve keskin hatları rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu noktada önemli olan şey kişinin göz ve yüz şekline yaptığı makyajın uygun olmasıdır.

Gece Makyajının Avantajları

  • Gece ışığı örtücü olduğu için kusurları gizler ve renklerin daha az görünmesini sağlar.
  • Gece makyajında istenilen boyutlandırma, yanak ve burun inceltme gölgeleri uygulanabilir.
  • Cildi problemli kişiler, cilt tipine uygun kapatıcılarla pürüzsüz görünebilir. Bu nedenle her türlü fondöten ve pudra rahatlıkla uygulanabilir.

Her türlü makyaj tekniği uygulanabilir. Yapılan bazı işlemlerle göz büyütülebilir. Kaşlar belirginleştirilip, rimel ile bakışlar daha derin hale getirilebilir.

Gece Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Gece makyajında göz altları biraz daha aydınlık kalabilir.
  • Allığı gündüze oranla daha yoğun ve renkli sürmek gerekir.
  • Dudaklar daha belirgin ve renkli olabilir.

Gündüzden Geceye Geçiş

Doğal ve sade bir gündüz makyajından, gece makyajına geçiş, en hızlı bir şekilde, kırmızı veya bordo ruj sürerek olabilir. Kalın bir eyeliner ya da kalem çekilip rimel sürülerek olabilir. Yüz canlı bir renkte bir far ve allık ile renklendirilebilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar Merve dedi ki:

    Günlük Kullanım İçin Göz Makyajı Örnekleri: Kadınların vazgeçilmezi olan makyaj, gece ve gündüz makyajı olarak… Ayrıca yazı mükemmel kaliteli bir yazı, tüm ekip olarak ellerinize sağlık.

Yorum Yaz